koleje a menza

Studenty na podzim přivítá opravená centrální menza

Kompletní rekonstrukcí prochází výdejna stravy centrální menzy Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně na Hradské ulici. Důvodem je zejména zastaralost technického vybavení, cílem je zrychlit výdej jídla i zvýšit počet strávníků.

„Stávající technologie gastro zařízení již neodpovídají moderním, provozně – technickým požadavkům, proto byl navržen nový koncept gastronomického provozu. Nový layout by měl zásadním způsobem zrychlit odbavení strávníků, umožnit větší automatizaci provozu s efektivnějším využitím prostoru i personálu,“ uvádí ředitel Kolejí a menz (KMZ) UTB Bc. Michal Navrátil.

Důraz je kladen na praktičnost a hygienu provozu, mělo by dojít také k lepšímu využití celkového prostoru. Během oprav se rovněž kompletně vymění vzduchotechnické zařízení včetně potrubních rozvodů a softwarového řízení. „Současné vzduchotechnické jednotky a rozvody jsou již za svou životností a nejsou schopny dosílit požadovaného mikroklimatu v dotčených prostorech,“ dodává ředitel KMZ UTB Bc. Michal Navrátil. Budova U4, kde se centrální menza nachází, byla uvedena do provozu po rekonstrukci v roce 2001. Ročně se zde uvaří v průměru přes 100 tisíc jídel, v roce 2023 by to mělo být až 145 tisíc obědů. Opravy potrvají do října, stát budou téměř 17 milionů korun bez daně.