věda a výzkum

Univerzitu navštívila delegace z Jižní Koreje

Delegace z Jižní Koreje navštívila 6. dubna 2022 Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně. Zástupci korejských univerzit a manažerů se setkali s vedením UTB a zástupci Fakulty aplikované informatiky.

Společně pracují na projektu  Knowledge Sharing Program pod zastřešujícím názvem Smart Systems Resilience 4.0, který se zabývá energetickou bezpečností. Dílčí projektové podoblasti rozvíjené ve spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava si kladou za cíl reflexi Státní energetické koncepce a cílů Národní programu energetické odolnosti ČR v působnosti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

„Bilaterální spolupráce mezi Českou republikou a Korejskou republikou podpoří technologický a aplikační aspekt předmětné problematiky,“ řekl doc. Ing. Martin Hromada, Ph.D., který vystupuje v rámci Knowledge Sharing Programu jako zástupce UTB a ČR.