Otevřít navigaci
Zpět
sport

Úspěch studentů UTB na Mistrovství světa v cyklistice ve Skotsku

Student Fakulty logistiky a krizového řízení Tomáš Horák se svým spoluhráčem Radkem Adamem mají za sebou úspěšné vystoupení na společném mistrovství světa v cyklistice, které se uskutečnilo od 3. do 13. srpna ve Skotsku za účasti pěti desítek českých závodníků ve všech cyklistických disciplínách.

Tuto velkou akci hostila skotská města Glasgow a Edinburgh, přičemž soutěžím v sálové cyklistice, tedy kolové a krasojízdě, patřily v programu poslední tři dny. V kolové Českou republiku reprezentovala mladá zlínská dvojice Tomáš Horák (22), Radek Adam (23) a v konkurenci 13 států si vedla nadmíru úspěšně, když obsadila 4. místo. Titul mistrů světa pro letošní rok patří Německu, 2. místo obsadilo Švýcarsko a 3. místo Rakousko.

Ještě minulý rok hrál Tomáš s Radkem I. ligu, ze které se probojovali do Škoda Extraligy. Začátek sezóny v Extralize nevypadal příliš slibně, ale v průběhu sezóny se výsledky z turnajů pouze zlepšovaly. Vyústilo to až v titul MČR pro rok 2023, stali se tak teprve druhým a zároveň nejmladším týmem Zlína, který titul MČR v elitní kategorii získal. Jako třešnička na dortu byla i kvalifikace na mistrovství světa v kolové, kde obsadili skvělé 4. místo.

Poslední turnaj sezóny je však teprve čeká 25. listopadu 2023, kdy se ve Zlíně na sportovní hale DATART uskuteční finále světového poháru v kolové. Zde se hráči Zlína znova utkají se světovou špičkou a budou bojovat o nejvyšší příčky.