utb

UTB patří mezi 500 nejlepších mladých univerzit světa

V pondělí 3. 7. 2023 byly zveřejněny výsledky žebříčku mladých vysokých škol THE Young University Rankings 2023. The Times Higher Education Young University Rankings uvádí seznam nejlepších světových univerzit, kterým je 50 let nebo méně. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se umístila mezi 500 nejlepších univerzit na světě.

Žebříček THE Young University Rankings udává pořadí nejlepších světových univerzit mladších 50 let, a to podle stejných 13 výkonových ukazatelů, jako je tomu v případě globálního žebříčku THE World University Rankings. Pouze některé vybrané ukazatele v něm mají odlišnou váhu. Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně se podařilo obhájit svou pozici mladé, ale zároveň progresivní a kvalitní vysokoškolské instituce. V žebříčku se umístilo dalších šest českých univerzit, z nichž pouze jedné patří místo před UTB. Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně je zároveň nejmladší ze všech. Kvalitu naší univerzity potvrzuje i žebříček univerzit založených po roce 2000, tzv „millenials“, kde se UTB umístila mezi čtyřicítkou nejlepších na světě.

V globálním žebříčku bez ohledu na stáří univerzit se UTB umístila na 1201-1500 místě.