Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
FHS

Začátek adventu na FHS ve znamení dobročinnosti

Letošní adventní čas zahájí Fakulta humanitních studií dobročinností. Již 23. listopadu se ve foyer budovy otevřou pomyslné dveře Dobročinného bazaru, v němž si po dva dny budete moci zakoupit dárkové i prakticky využitelné předměty pro sebe i své blízké. Přispějete tak na dobrou věc, a sice na nákup kompenzačních pomůcek pro rodiny pečující o své blízké v domácím prostředí.

Bazárek můžete podpořit i tím, že do něj v den konání darujete věci, které mohou udělat radost ostatním. Pokud doma například najdete pěkný dáreček, který jste ještě sami nevyužili, máte zajímavou knihu, o kterou byste se rádi podělili, voňavou svíčku, šperky, neobnošenou kabelku nebo zajímavý módní kousek, udělejte dobrý skutek a darujete tyto předměty k nám do bazárku. Přivítáme vše, co by mohlo zaujmout nebo potěšit někoho druhého. Nezapomínejte však, prosím, že bazárek není vetešnictví, ale skutečný dobročinný obchůdek“, uvedla organizátorka akce dr. Anna Krátká. Každý, kdo do něj přispěje, nebo si něco zakoupí, obdrží slosovatelný lístek o hodnotné ceny. Losování proběhne za přítomnosti děkana FHS na závěr bazaru, tedy 24. listopadu ve 14 hodin.

Dobročinný bazar se letos koná již po jedenácté a navštívit ho můžete 23. a 24. listopadu od 9 do 15 hodin ve vstupních prostorách FHS. Zde můžete přispět na dobrou věc i zakoupením kávy v Coffee Expresu ve foyer fakulty.

Další benefiční akcí, kterou fakulta pravidelně podporuje těžce nemocné děti, je tradiční prodej Vánočních hvězd. V tomto případě můžete pomoci zakoupením vánoční hvězdy.

Jedná se o charitativní sbírku, kterou organizuje Šance Olomouc pod názvem Vánoční hvězda pro děti, které se léčí na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci. Výtěžek bude použit na humanizaci dětského hemato-onkologického oddělení, na sociální pomoc rodinám nemocných dětí a na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě.

Svou předem objednanou hvězdu (objednávky přijímáme do 16. 11. 2022 na e-mailu vanocnihvezda2022@utb.cz) si můžete vyzvednout ve foyer U18 ve středu 23. 11. 2022 v době od 11 do 13 hodin. Platba hotově při vyzvednutí.

Srdečně zveme všechny zájemce z řad studentů, pedagogů a ostatních zaměstnanců UTB.

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Fakulty a součásti