utb

Zasedání předsednictva Rady vysokých škol společně s jednáním Fóra předsedů akademických senátů

Dne 24. 11. 2022 proběhlo na UTB ve Zlíně zasedání předsednictva Rady vysokých škol, které se historicky poprvé konalo mimo prostory Karlovy univerzity.

Na zasedání krátce vystoupil rektor UTB a místopředseda České konference rektorů prof. Vladimír Sedlařík a přivítal všechny přítomné, zejména náměstkyni ministra školství, tělovýchovy a mládeže prof. Radku Wildovou, která poskytla nejnovější informace z oblasti vysokého školství a zodpověděla položené dotazy.

Zasedání se zúčastnili také následující hosté:

• prof. RNDr. Jan Vondráček, Ph.D. – AV ČR
  • Mgr. Petr Baierl – předseda Vysokoškolského odborového svazu
  • Ing. Václav Šubrta – předseda Asociace knihoven vysokých škol
  • Mgr. Vojtěch Tomášek – vedoucí kanceláře náměstka sekce vysokého školství, vědy a výzkumu
  • Ing. Radim Ryška, Ph.D. – ředitel Centra pro studium vysokého školství

Fórum předsedů akademických senátů je orgánem Rady vysokých škol a předsedové byli pozváni na zasedání předsednictva RVŠ. Fórum předsedů se schází pravidelně dvakrát za rok a zástupci jednotlivých vysokých škol si vyměňují poznatky a zkušenosti. Prof. Radka Wildová byla přítomna i na tomto jednání a zdržela se až do odpoledních hodin, aktivně diskutovala s přítomnými problematiku vysokého školství. Jednání předsedů pokračovalo až do pátku 25. 11. 2022 a bylo v odpoledních hodinách zakončeno návštěvou Obuvnického muzea.