UTB

Fakulty a součásti Otevřít navigaci
Zpět
50. let FT

Zažij vědu! První vědecký festival ve Zlíně?!

Je to tak! Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně žije vědou už 50 let. V rámci oslav tohoto půlstoletí se výzkumníci a akademici FT rozhodli, že se s veřejností podělí o svou badatelskou lásku, otevřou se světu a posunou hranice popularizace vědy zase o kousek dál.

Přijďte si užít první a hned dvoudenní vědecký festival ve Zlíně ve dnech 16. a 17. dubna 2019. Pro návštěvníky je připraveno 22 jedinečných workshopů z 6 vědních oborů, krátké večerní přednášky o aktuálních vědeckých problémech a promítání celovečerních filmů, vítězů mezinárodního festivalu populárně-vědeckých filmů Academia Film Olomouc. A protože moudrost a vědění nelze vyčíslit, za nic se neplatí.

Co vás čeká? Vyzkoušíte si třeba 3D tisk z biologických materiálů, ochutnáte hmyzí i jiné speciality, otestujete různé typy polymerů nebo zaplujete do tajů supramolekulární chemie. Dozvíte se o tom, jaký vzduch dýcháte i co všechno se děje s mlékem od nadojení až po zabalení do krabice. Že to bude pořádná věda, vás může přesvědčit i to, že většina workshopů proběhne přímo v laboratořích! Takže si vše vyzkoušíte na vlastní kůži (někdy doslova)! Jediným omezením by mohl být věk, program je totiž koncipován tak, aby okouzlil hlavně návštěvníky starší 15 let.

Harmonogram:

10:00 – 14:00 Workshopy pro střední školy

15:00 – 18:00 Workshopy pro veřejnost / doporučený věk 15+

18:00 Krátké populárně vědecké přednášky / 5 x 15 minut o vědě

19:30                   Celovečerní filmy Academia Film Olomouc (AFO)

 16. 4. Veletrh vědy / 90 min / USA / 2018 / *česká premiéra

 17. 4. Potěšení z úspěchu / 59 min / Velká Británie / 2017

Vstup na všechny akce je zdarma, na workshopy je však z kapacitních důvodů nutná REZERVACE na webu, tak si nezapomeňte včas zamluvit své místečko.

Vědu budete zažívat přímo tam, kde se slaví jubileum, tedy na univerzitní půdě budovy U15 Fakulty technologické UTB (nová budova u autobusového nádraží).

Přijďte si zažít vědu!

#FT UTB

Zavřít

Fakulty a součásti