utb

Zemřel prof. František Schauer

S lítostí oznamujeme, že dne 21. 8. 2022 zemřel prof. Ing. František Schauer, DrSc. z Fakulty aplikované informatiky.

S Univerzitou Tomáše Bati byl prof. Schauer dlouhodobě pracovně svázán. V srpnu 2002 nastoupil jako výzkumný pracovník na Fakultu technologickou. Později, od roku 2010, působil na Fakultě aplikované informatiky, na Ústavu elektroniky a měření, kde přednášel zejména fyzikální prvky v informatice. Během svého působení na fakultě vybudoval společně s pracovníky Matematicko – fyzikální fakulty Univerzity Karlovy a Trnavské univerzity v Trnavě přírodovědné e-laboratoře se vzdálenými experimenty. Byl také školitelem studentů v doktorském studijním programu Inženýrská informatika a autorem či spoluautorem řady publikací v prestižních mezinárodních časopisech.

Budeme na něj s úctou vzpomínat!