utb

Zemřela PhDr. Irena Ondrová

S lítostí oznamujeme smutnou zprávu, že dne 5. 6. 2021 zemřela PhDr. Irena Ondrová, zakládající členka Správní rady UTB, primátorka města Zlína a senátorka Parlamentu ČR.

Před 20 lety stála Dr. Ondrová u vzniku naší univerzity, patřila k lidem, kteří se zasloužili o její založení a byla po celou dobu její velkou podporovatelkou a příznivkyní. Byla to právě ona, kdo senátu předložil zákon o zřízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ke schválení.

Od počátku existence univerzity byla dr. Ondrová členkou její Správní rady. Tuto funkci vykonávala až do roku 2016. Tehdy se stala manažerkou Centra kreativním průmyslů a podnikání UPPER Fakulty multimediálních komunikací, které s nadšením pomáhala rozvíjet.

Od roku 2002 spolupracovala jako primátorka s vedením univerzity na realizaci projektu Kongresového a univerzitního centra. Jako primátorka přispěla také k výstavbě budov CPS a FHS.

Dr. Ondrovou si budeme pamatovat jako energickou a vitální ženu, schopnou prosadit zásadní cíle a záměry, a zároveň velmi lidskou osobnost a milovnici kultury. S úctou na ni budeme vzpomínat.