vzpomínka

Zlín si připomněl Tomáše Baťu Jr.

Desáté výročí úmrtí Tomáše Bati Jr. si připomněla Nadace Tomáše Bati spolu s městem Zlín,  univerzitou i veřejností dne 31. 8. 2018, u jeho busty v zahradě Baťovy vily.

Tomáš Baťa Jr. byl synem legendárního zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati, po němž je pojmenována naše univerzita. Podporoval její založení, s radostí svolil k jejím pojmenování po svém otci a stal se prvním předsedou její správní rady.

Pan Baťa se velmi rád potkával se studenty a byl přítomen při všech důležitých událostech na UTB. S jejím vedením byl neustále ve spojení.  Funkci předsedy správní rady zastával od založení univerzity v roce 2000 až do 1. září 2008, kdy v kanadském Torontu ve věku nedožitých 94 let zemřel.