UTB

ft
Fakulta technologická

Biomateriály a kosmetika

Fakulta: Fakulta technologická Program: Technologie a hodnocení potravin Obor: Biomateriály a kosmetika Forma: Prezenční Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

To, že se s kosmetickým průmyslem a jeho produkty setkáváte denně, není potřeba ani podotýkat. Co ale asi nevíte je, že na vzestupu je i produkce tukařských výrobků, čisticích prostředků, produktů bytové chemie a autokosmetiky. Zkrátka vše, čemu se u nás naučíte, velmi dobře zúročíte a to nejen proto, že žádný podobný obor v České republice prostě neexistuje. (Z toho plyne hned několik výhod, které si jistě domyslíte.) Získáte u nás ucelené vzdělání v oblasti přírodovědeckých oborů, jako jsou chemie a matematika, ale nechybí ani výuka kosmetiky, estetiky, stylingu, anatomie, ekonomie nebo potravin. Bambucké máslo, esenciální oleje a domácí kosmetika budou vaším denním chlebem a nové Aplikační centrum kosmetických přípravků a biomateriálů zas vaším novým domovem. Zní to jako pohádka a vy ji můžete žít.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Obecná a anorganická chemie
  • Anatomie člověka
  • Biochemie
  • Obecná mikrobiologie
  • Produkce potravinářských surovin
  • Analytická chemie
  • Chemie a technologie tenzidů
  • Fyziologie člověka
  • Dermatologie
  • Kosmetické přísady a prostředky
  • Reologie potravin a kosmetických přípravků
  • Aplikovaná biologie a buněčné kultury
  • Výrobky spotřební chemie

Kde najdete po studiu uplatnění?

• Vývoj kosmetických přípravků
  • Distribuce hygienických přípravků
  • Hodnocení a testování kosmetických přípravků
  • Biokosmetika