UTB

fmk
Fakulta multimediálních komunikací

Multimédia a design – Průmyslový design

Fakulta: Fakulta multimediálních komunikací Program: Výtvarná umění Obor: Multimédia a design – Průmyslový design Forma: Prezenční Typ: Magisterské Jazyk: Čeština

Studium prohlubuje znalosti a dovednosti získané v průběhu bakalářského studia v ateliéru Průmyslový design a zaměřuje se na vnímání problematiky průmyslového designu v širších souvislostech. Důraz je kladen zejména na komplexní přístup v rámci metodiky designérské práce a navrženého řešení. Kromě funkčních a vizuálních parametrů designérského návrhu jsou mimo jiné akcentovány jeho výrobní, ekonomické, společenské, etické a environmentální aspekty. V rámci magisterského studia rovněž stoupá náročnost řešených designérských projektů a požadovaný rozsah a úroveň prezentace jejich výsledků. Absolvent by měl být schopen přesvědčivě obhájit navržené designérské řešení a na profesionální úrovni komunikovat s odborníky všech zainteresovaných profesních oblastí v rámci průmyslové výroby, tzn. managementem, marketingem, konstrukcí, výrobou apod.

Na jaké předměty se můžete těšit?
  • Ateliér průmyslového designu
  • Technické aspekty průmyslového designu
  • Počítačové metody – Rhino
  • Virtuální realita
  • Multimédia
  • Základy vizuální komunikace
  • Teorie a metodologie designu
  • Současné výtvarné umění
Čím budete a kde najdete po studiu uplatnění?
  • Designérská studia
  • Nábytkářský průmysl