FMK
Fakulta multimediálních komunikací

Design obuvi

Fakulta: Fakulta multimediálních komunikací Program: Design Specializace: Design obuvi Forma: Prezenční Typ: Bakalářské Jazyk: Čeština

V rámci bakalářského studijního programu jsou studenti zevrubně obeznámeni s oborovými předměty technologického i výtvarného zaměření. Ateliérová cvičení jsou zaměřena na rozvoj designérského vnímání a  individuálního přístupu k řešení jednotlivých projektů. Studenti se seznamují s pravidly designérských procesů, které kromě samotného navrhování zahrnují další důležité části – analýzu dat, rešerše, koncept, moodboardy apod. Absolvent je schopen samostatné tvůrčí designérské práce, orientuje se v současných obuvnických technologiích a materiálech. Uplatnění najde jak v inovačních týmech, tak i jako samostatný designér obuvi, galanterie a doplňků.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Ateliér designu obuvi
  • Dějiny designu
  • Dějiny obouvání
  • Technologická laboratoř
  • Modelářství
  • Obuvnické materiály
  • Zdravotně nezávadné obouvání
  • Figurální kresba
  • Figurální malba

Čím budete a kde najdete po studiu uplatnění?

• Designér obuvi a galanterie
  • Modelář obuvi a galanterie