FMK
Fakulta multimediálních komunikací

Současná fotografie

Fakulta: Fakulta multimediálních komunikací Program: Multimédia Specializace: Současná fotografie Forma: Prezenční Typ: Magisterské Jazyk: Čeština

Výuka navazuje na bakalářské studium. Student, s vědomím suverénního ovládání základů fotografického řemesla, rozvíjí svůj tvůrčí potenciál především tvorbou volných souborů. Průběžně pracuje na tématu magisterského projektu. V rámci předmětu Fotografický projekt vede a konzultuje práce ostatních studentů a seznamuje se tak se základy praktického vedení prací, pedagogickými metodami a realizací výstavy. Zároveň se v průběhu studia seznamuje se současnými tendencemi a teorií vizuálního umění i fotografie. Absolvent je schopen se uplatnit jako samostatně pracující fotograf, nebo jako fotograf v reklamních agenturách, tiskových médiích apod.

Na jaké předměty se můžete těšit?

• Ateliér reklamní fotografie
  • Současné tendence ve fotografii
  • Trikové fotografické metody
  • Autorské publikace
  • Multimediální prezentace
  • Workshop – Reklamní fotografie
  • Vizuální sociologie
  • Autorská výstava
  • Fotografický projekt
  • Současné tendence ve výtvarném umění
  • Historické fotografické techniky
  • Fotografie jako obraz lidských příběhů

Čím budete a kde najdete po studiu uplatnění?

• Freelance fotograf
  • Obrazový editor nebo fotograf/fotoreportér v médiích, společenských a lifestyle časopisech
  • Fotograf v kreativním oddělení reklamních agentur