Galavečer UTB

Kdo je nejlepším studentem FHS roku prozradila včera děkanka Anežka Lengálová na slavnostním Galavečeru. Ten se letos konal v úterý 18. dubna 2017 v reprezentativních prostorách rektorátu.

IMG_4443.jpg

Studentkou roku je Petra Molová, která na Fakultě humanitních studií UTB ve Zlíně studuje Anglický jazyk pro manažerskou praxi, je certifikovanou lektorkou čínštiny a vede také kurz tohoto jazyka pro zaměstnance univerzity. Aktivně a opakovaně propaguje FHS na Dnech otevřených dveří, na veletrhu Gaudeamus či prezentacích vysokých škol na středních školách. Již poněkolikáté se účastnila také International Festivalu UTB, kde spolu s čínskou lektorkou Ying Xing zabezpečovala čínský stánek s možností vyzkoušet si kaligrafii či ochutnat pravý čínský čaj.

„Petra má vynikající studijní výsledky, aktivně ovládá nejen anglický a čínský jazyk, ale také francouzský, španělský a portugalský. Cením si všech jejích kvalit, proto je letošní ocenění v těch nejlepších rukou.“, pochválila Petru paní děkanka.

Petra své jazykové schopnosti brilantně prokázala přímo na pódiu, když v čínštině pozdravila obecenstvo Galavečera UTB a přidala i pár vět ve španělštině.

Kdo Petru zná, tak ví, že je velmi skromná, po slavnostním ceremoniálu se svěřila: „Velice si vážím toho, že jsem byla vybrána a ráda bych poděkovala za zázemí nejen rodičům a příteli, ale také všem vyučujícím za motivaci a podporu. Ocenění pro mě hodně znamená a motivuje do budoucna. Držím pěsti všem dalším studentům při jejich snaze o propagaci dobrého jména naší fakulty.“

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player