Senior Cup

Dne 23. května 2017 proběhl již počtvrté Senior Cup, turnaj v pétanque, který pro členy seniorských klubů a sdružení zlínského kraje připravil Zlínský kraj ve spolupráci s Fakultou humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a Lázněmi Luhačovice, a. s.

Turnaj zahájila radní Zlínského kraje Michaela Blahová a se zdravicemi se přidali zástupci spolupořádajících institucí, ředitel Společenského domu Lázní Luhačovice a děkanka Fakulty humanitních studií Anežka Lengálová.  

Do přípravy a organizace sportovního klání se zapojilo 34 studentů z Ústavu zdravotnických věd a Ústavu pedagogických věd, kteří se společně s Alžbětou Jadrníčkovou z Fakulty managementu a ekonomiky zasloužili o bezproblémový průběh celé akce.

 

Nainstalujte si aktuální verzi přehrávače Flash prosím.
Get Adobe Flash player

Turnaj Senior Cup se stal již tradicí a je mezi seniory velmi populární a vyhledávanou aktivitou. Zúčastnilo se ho celkem 42 družstev a zdaleka nebyly uspokojeny všechny seniorské kluby, kteří
o něj projevily zájem. Počasí nám přálo a senioři se kromě radosti ze hry mohli zúčastnit doprovodného programu. Někteří účastníci, převážně ženy, využili stejně jako loni služeb budoucích kosmetiček a kadeřnic ze Střední školy oděvní a služeb Vizovice. Zájemce čekalo ale překvapení
ve fotokoutku, kde se mohli vyfotografovat v dobových kostýmech, které byly zapůjčeny
z Luhačovického okrašlovacího spolku Calma. Čekání na hru si mohli senioři zpříjemnit také vyplněním kvízu, křížovky, osmisměrky a sudoku. Studentky, budoucí sestřičky měřily zájemcům krevní tlak.

A jak to nakonec dopadlo? Na třetím místě skončil klub Nebojsové z Lidečka, na druhém místě se umístil Klub seniorů Lipánci Vsetín z celkového vítězství se radoval tým Kabrňáci Nevšová. Ocenění získali také nejstarší seniorka a senior, jejichž věk "byl vyšší než 80 let a nižší než 88 let", jak prozradil moderátor.

Nakonec se konalo ještě jedno překvapení, které připravili členové seniorských týmů - všichni jsme si společně zazpívali "hymnu", kterou za tímto účelem složili.

Děkujeme všem studentkám a studentům Ústavu zdravotnických věd, Ústavu pedagogických věd a Alžbětě, že si udělali čas a strávili den se seniory. Již teď se těšíme, jaké překvapení nás čeká příští rok!

Napsali v tisku.

Fotogalerie zde.