Medicína

  • CitMed - Citmed je český katalog webových informačních zdrojů pro oblast zdravotnictví, umožňující určení optimálních zdrojů podle jejich kvality. V současné době je v katalogu přes 300 zdrojů z více než 50 oborů. Zpětná citovanost je základním parametrem pro určení pořadí v systému Citmed. Je hodnocena jako součet webových odkazů na daný zdroj, což je v podstatě zájem projevený o dokument jinými autory. Dalšími kvalitativními parametry jsou renomovaná loga kvality. Ze zdrojů, resp. časopisů dovolí prohlédnout jen charakteristiku, ale pro vstup do obsahu vyžaduje potvrdit, že uživatel je lékař (lépe řečeno odborník s právem předepisovat léky) a pak podrobnou registraci. Potvrdíme-li však, že patříme mezi lékaře, umožní vyhledat tematicky stať, i když se nezaregistrujeme. Reaguje na tlačítko číst a z článku zobrazí cíle, metody, výsledky, závěry, tedy dosti podstatnou část obsahu.
  • Medscape Today - Prohledává bázi Medscape, CME, eMedicine, Medscape Drugs a Medline – lze zvolit.
  • Medvik - Databáze Národní lékařské knihovny, nově s plnotextovou BMČ on-line (Bibliographia Medica Čechoslovaca), velmi cenný zdroj českých, nikde jinde nedostupných inf. zdrojů.
  • Medicina.cz - Český zdavotnický portál pro širokou veřejnost provozovaný s Medicom International – populárně naučné informace, jednoduché hledání.
  • Tigis - Odborné časopisy pro lékaře i pacienty. Aktuality v nefrologii, alergie, bolest, české pracovní lékařství, československá fyziologie, diabetologie, metabolismus, endokrinologie, výživa, pacient v ordinaci praktického lékaře, psychiatrie, veterinární lékař.