Otevřít navigaci
Zpět
sport

Evropský šampionát ve sportovním aerobiku ovládla česká reprezentace s účastí zlínského klubu MV team UTB

Klub sportovního aerobiku ze Zlína MV team Univerzity Tomáše Bati vyjel spolu s českou reprezentací na Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku do Bruselu. Zlínskou výpravu podpořili: město Zlín, Zlínský kraj, Národní sportovní agentura, Fisaf.cz a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

MV team byl na šampionátu velice úspěšný a 11 startů proměnil v 9 medailí a dvě čtvrtá místa. V seniorské kategorii měl klub 3 zastoupení – juniorská mistryně Evropy z roku 2021 Vanda Šimková vybojovala 4. místo, 2 stříbra bral Jáchym Hanák, který startoval v kategorii senior muži a senior duo s Annou Mackovou. Dalšími reprezentanty bylo trio ve složení Alena Březinová, Karolína Knedlová a Veronika Nováková, které si z ME odvezly také stříbrný kov, konkrétně v kategorii Youth 15-17 let. Veronika Nováková pak startovala i v kategorii ženy a přivezla si z Belgie krásné 4. místo.

V juniorech brala zlato v katgorii duo dvojčata Lucie a Gabriela Veselá. V kategorii tria získaly bronzovou medaili Emma Kaspřáková, Elena Smetanová a Adriana Vojtěšková. Všechny juniorské reprezentantky pak vybojovaly stříbrnou medaili v kategorii Performance aerobic s choreografií Sexy Pistols.

Úspěšná byla také kategorie Kadet. Dominik Falta si v mužské kategorii odváží zlato, v kategorii dua skončil Dominik spolu s Anetou Rychlíkovou na stříbrné pozici. Oba dva pak startovali i v kategorii tria s Ivanou Vernerovou z Juniorského Fitness Klubu Louny. Tohle trio si z Belgie odváží bronzovou příčku. Mv Team si velice váží spolupráce s Juniorským Fitness Klubem Louny v čele s trenérkou Jitkou Hofmannovou, která umožnila hostování Ivany Vernerové právě ve Zlíně.

Za úspěšnou přípravou klubu stojí Mgr. Monika Váňová s týmem trenérek K. Rožkovou, L. Richterovou, V. Grygaříkovou, S. Kozákovou, N. Faltovou a fyzioterapeutkou S. Váňovou, které se věnují sportovní přípravě dětí od útlého věku.