Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Úspěšní absolventi

Absolventi FaME

Ing. Lukáš Pytloun

Absolvoval v roce 2006 na Fakultě managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Jeho kariéra už na první pohled vypadá jako naplnění „amerického snu“.

V cestovním ruchu podniká nepřetržitě od roku 2003, v roce 2009 získal v anketě Hospodářských novin za svou činnost v této oblasti ocenění Živnostník roku a stal se tak historicky nejmladším vítězným účastníkem.
V současné době provozuje se svými cca 300 kolegy pod značku Pytloun osm hotelů a dva penziony v Liberci, Harrachově a Praze.

S celkovou kapacitou 1001 lůžek je největším poskytovatelem ubytovacích služeb v Libereckém kraji.
Od roku 2013 je Lukáš Pytloun členem Ekonomické rady Libereckého kraje. Je zastáncem volného trhu a fair soutěže s minimální regulací státu. Žije v Liberci, má dvě děti. V současné době pracuje na hotelových projektech v Praze a v zahraničí. Věnuje se designu, automatizaci hotelových procesů a snižování ekologické zátěže způsobené hotelovým provozem.


Ing. et Mgr. Petr Vabroušek

Absolvoval magisterské studium na Fakultě managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně v roce 1999, kdy již měl za sebou vystudovanou Ekonomicko-správní fakultu Masarykovy univerzity v Brně.

Již během studií se dal na profesionální triatlonovou dráhu, které se věnuje dodnes. Mezi jeho největší úspěchy patří 13x titul Mistra ČR v dlouhém triatlonu, druhé a třetí místo na mistrovství Evropy v dlouhém triatlonu (v letech 1999 a 2005) a dvě celková vítězství Světového poháru v dlouhém triatlonu (v letech 2006 a 2011). V roce 1999 se v Almere stal držitelem dodnes platného českého rekordu na trati Ironman s časem 8:04:11. V letech 2013 až 2016 postupně zvítězil v maratonech na Antarktidě a Severním pólu a 100km ultra na Antarktidě. Dvakrát obsadil druhé místo ve World Marathon Challenge (7 maratonů v 7 dnech na 7 kontinentech, 2016 a 2018). V roce 2018 získal bronz na Mistrovství světa Ultraman na Havaji.


Ing. Lukáš Výlupek, Ph.D.

Vystudoval Fakultu managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně. Již v rámci svého doktorského studia začal pracovat jako strategický poradce pro přední poradenské společnosti jako jsou KPMG Consulting, The Boston Consulting Group nebo Arthur D. Little. V rámci jeho téměř dvacetileté kariéry se podílel na mnoha strategických projektech pro vrcholový management největších globálních firmem nejen v rámci Evropy, ale také v jihovýchodní Asii nebo na Blízkém východě, kde působil v průběhu posledních šesti let. Od začátku roku 2019 se vrátil zpět do České republiky a nyní působí na pozici Partnera pražské kanceláře společnosti Arthur D. Little, kde má na starosti rozvoj aktivit v rámci střední a východní Evropy.


 

Fakulty a součásti

Zavřít