Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Úspěšní absolventi

Absolventi FMK

Mgr. Michal Gaja

Absolvoval v r. 2004 na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně studia marketingových komunikací.

Jeho profesní kariéra marketingového manažera začala ve společnosti Valleco, pokračovala přes společnost SHOCart a výrobní družstvo Obzor. Od r. 2008 je marketingovým a obchodním ředitelem ve společnosti provozující multikino a v minulosti i dvě jednosálová kina ve Zlíně – Golden Apple Cinema. Od r. 2013 je zároveň také vedoucí marketingu a obchodu spřáteleného slovenského multikina Golden Apple Cinema v Litptovském Mikuláši.

Již během studií (v r. 1999) se věnoval úspěšné kariéře DJ a jako DJ – moderátor a konferenciér se objevuje dodnes především na firemních i společenských akcích a dalších eventech zahrnujíce i akce charitativní či nadační.


Mgr. Kateřina Huňová

Kateřina Huňová odstartovala svou kariéru již dva týdny po státnicích ziskem mezinárodního ocenění Young Lions pro mladé reklamní kreativce. Následovaly ceny Euro EFFIE, Grand Prix ADC Awards, TOP 3 reklama desetiletí a další. Aktuálně Katka působí jako Executive Creative Director v pražské pobočce reklamní agentury Zaraguza. Mimo reklamy se věnuje také psaní beletrie: zanedlouho bude vydána její první kniha v žánru sci-fi.


Mgr. Jan Juza

Absolvoval Fakultu multimediálních komunikací UTB ve Zlíně v roce 2008, obor Marketingové komunikace.

Studium na FMK bylo tak dobré, až si někdy říkám, že to musela být kampaň nebo účelovka. Můj názor na výuku je takový, že pedagog by měl žákovi ukazovat možné cesty, ale to, po které z nich se žák vydá, je jen na něm. Myslím, že právě tohle se na FMK vždy dělo. A právě díky tomu mám dnes mezi kamarády úspěšné ředitele (i majitele) reklamních agentur, klíčové hráče v oblasti automotive, markeťáky z bank, žádané copywritery, fotografy a designéry,  ale i ty, kteří vidí úspěch v založení svých rodin, návratu k manuální práci, nebo vydávají poezii a rozhodli se pro bohémský způsob života.


Eva Klabalová

Eva Klabalová krom navrhování designu obuvi pro zahraniční firmy vede vlastní značku udržitelné obuvi Kave, která se vyrábí v továrně ve Zlíně a prodává se do celého světa. Studovat začala na Fakultě multimediálních komunikací, obor design obuvi. Navazující studia dokončila v Holandsku. Delší dobu pracovala v zahraničí, například v Izraeli. Její modely a především její pohled na udržitelnou módu zaujaly několik prestižních magazínů, jako například redakci časopisu Vogue, který o ní otiskl článek.


Mgr. Lukáš Krčil

Absolvoval Fakultu multimediálních komunikací UTB ve Zlíně v roce 2016, obor Marketingové komunikace.

Fakulta multimediálních komunikací mě naučila, že marketing není primárně jen o komunikaci, ale hlavně cesta, jak vytvořit skvělý produkt a firmu díky správnému pochopení zákazníka.

Zlín mi dal do života pocit, že když chci, můžu dokázat cokoliv a spolu se skvělými kontakty a možností studovat v Dánsku a na Taiwanu, to pro mě byl nejlepší start, který jsem mohl v České republice získat.

S vizí, že svět nepotřebuje zbytečné značky, které mají za cíl jen vydělávat peníze, jsem spoluzaložil marketingovou agenturu Brain One. Propojujeme analýzu, strategii a kreativu tak, aby značky, které tvoříme, byly inspirací pro celý trh. Spolu s ostatními agenturami z naší skupiny Brain Family u nás dnes pracuje přes 50 lidí. Naši práci můžete vidět třeba ve formě značek Direct Pojišťovna, CZC, Mondelez, Modrá Pyramida, nebo ČEZ.


MgA. David Polášek

Absolvoval v r. 2011 na Fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně v ateliéru Průmyslového designu.

Již v r. 2010 zakládá studio NOVO DESIGN jako vývojovou agenturu designu a konstrukce produktů.

Spolu se svými kolegy tvoří kreativní tým, který se specializuje na dopravní design, průmyslový design, design výrobků a grafický styling. Ve svých projektech prosperují i díky užší spolupráci s partnery z oblasti  automobilového a leteckého průmyslu.  Ve svých návrzích hledá optimální řešení, které propojí technické a estetické formy jakéhokoliv produktu. Studio úspěšně spolupracuje s více než 80 společnostmi v České Republice, resp. EU. Je držitelem více než desítky prestižních ocenění mezinárodních agentur jako Red Dot, German Design Award, ADA, EPDA, IDA, aj.

Fakulty a součásti

Zavřít