FHS

Cena Milady Paulové

Doc. Adriana Wiegerová, Ph.D., ředitelka Ústavu školní pedagogiky na Fakultě humanitních studií, se stala jednou z devíti vědkyní nominovaných na Cenu Milady Paulové.

Cenu Milady Paulové každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve spolupráci s Národním kontaktním centrem – ženy a věda. Jejím cílem je ocenit badatelky vždy v konkrétním vybraném vědním oboru, podpořit ženy ve vědě a inspirovat začínající vědkyně. V letošním roce byla cena udělena v oblasti věd o vzdělávání a výchově. Ocenění je pojmenováno po české historičce Miladě Paulové, první Češce, která získala právo přednášet na univerzitě a stala se první profesorkou na našem území.

Slavnostní vyhlášení ceny proběhlo v prostorách Senátu Parlamentu České republiky. „Všechny nominované badatelky patří ke špičce v pedagogické vědě. Jsem velmi ráda, že jsem se do této společnosti mohla dostat,“ uvedla doc. Wiegerová.