dobročinná akce

Charitativní projekt Vánoční hvězda

Podpořte onkologicky nemocné děti prostřednictvím charitativní sbírky Vánoční hvězda, kterou organizuje Šance Olomouc společně s Ústavem zdravotnických věd Fakulty humanitních studií UTB ve Zlíně.

Projekt pomáhá nemocným dětem již od roku 1998. Prodejem živých květin – vánočních hvězd – získává organizace finanční prostředky na léčbu a podporu nejmladších onkologických pacientů/tek, jež se léčí na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci.

Výtěžek bude využit nejen na pořízení vánočních dárků, ale především na humanizaci nemocničního prostředí, na nákup nadstandardního vybavení a zdravotnických potřeb, na finanční a sociální pomoc rodinám, na financování rekondičních pobytů pro malé pacienty po léčbě, na doplnění výtvarného materiálů nebo na financování volnočasových aktivit.

Jak můžete pomoct vy?

Objednejte si do 15. 11. 2023 do 14 hodin vánoční hvězdu prostřednictvím e-mailové adresy vanocnihvezda2023@utb.cz. Uveďte jméno a příjmení, součást UTB a počet květin.

Cena květiny: 120 Kč (velká, červená)
Datum vyzvednutí: 30. 11. 2023 ve foyer U18 od 11:00 do13:00 hodin (platba hotově při převzetí)

Děkujeme, že pomáháte s námi!

Při pohledu na vánoční hvězdu se všem vybavují momenty svátků. Nám připomínají prosincovou zimu prolínající se lidským teplem a humanitou. V každé vánoční hvězdě je radost, naděje a spokojenost. Naučili jsme se v životě velmi dobře věřit, ale naučili jsme se společně dát naději i druhým. – Šance Olomouc o.p.s.