homecoming ft

Domů se vrátilo víc jak 1300 absolventů

Fakulta technologická, zakládající součást naší univerzity slaví letos 50 let. Oslavy jubilea vyvrcholily v sobotu 14. září největším srazem absolventů FT v dějinách Zlína. Přečtěte si, jak celá akce probíhala.

Homecoming FT

Ještě jsme se z té soboty pořádně nevzpamatovali.

Věděli jsme, že nostalgie přijde… ale že bude Fakulta technologická až tak praskat ve švech pod návalem emocí a vzpomínek, to jsme nečekali. Bylo tak dojemné sledovat ta setkání – dědečky o berlích, co si u sklenky vína povídali o tom, jak chodili kouřit do pátého patra. Jarku s Mirkou, co se po letech málem nepoznaly. Manžele, co se díky FT seznámili… Neuvěřitelných tisíc tři sta dvacet pět absolventů, zaměstnanců a studentů se sešlo u příležitosti poslední velké oslavy 50. výročí Fakulty technologické UTB.

Ptáte se, co se to vlastně dělo?
Absolventi přišli domů, někdo po dvou, někdo po deseti, někdo po padesáti letech – fakt, i takoví se našli. Program dne byl jasný- mrknout na starou budovu U1, pokochat se laboratorním centrem U15, nebo zajít až na nové potravinářské laboratoře na U2 či do výzkumného centra CPS, prohodit slovo s řediteli ústavů, ale hlavně mezi sebou. To všecko pak doplnil našlapaný doprovodný program. Nastartovalo ho legendární seskupení The Polymers v čele s naším milým děkanem Romanem, kterým na pár písní brnkl na basu i sám pan rektor. A pak už to jelo – Mňága a Ždorp, to už je vlastně takový folklór, Mr. Teddy and The Side Kicks, slovenští rockabilly mistři, nesmrtelný Ivan Mládek a jeho Banjo Band – highlight večera a kdo jiný by měl pořádnou akci ukončit než pártymeni Golden Delicious.

Zdá se vám to málo? To totiž není všecko. Stihli jsme i představit naše úspěšné absolventy – jsme na vás hrdí! Celý den se promítaly naše vymazlená videa o dějinách FT, ve kterých nudu fakt nečekejte, a k nim samozřejmě kila popcornu. K pohodové atmosféře na menší stage s památečným názvem Baťák hrál jazzík, a ten pak večer vystřídalo Silent Science Disco, peckoidní party s dvěma DJs, sluchátkama na uších a na FT jedině stylově – v pláštích. Pokud se vám to zdá, jako supr akce – máte pravdu. A to ještě nekončíme, protože co by to bylo za moravskou párty pro pamětníky, kdyby neznělo přes celý děkanát Vínečko bílé, si od méj milé. Je to tak, cimbál nechyběl a nejedny hlasivky dostaly zabrat a víno teklo proudem.

Jak to tak nějak shrnout – děkujeme celé FT rodině, že jste!
Ať už jste studenti, absolventi, pedagogové, zaměstnanci nebo paní uklízečka, všichni jste významnou součástí FT a pomáháte tvořit fakultu. Díky vám je FT taková, jaká je – jedním slovem: GREAT!

PS: Věříme, že se v podobné sestavě sejdeme dřív než zase za půl století.

A jak působila akce na naše absolventy?

Bylo to úžasné!
Dobře vymyšlené a zorganizované, se spoustou vynalézavých detailů.
Krásně jste mi na pár dní vrátili čas. (Pár dní, protože tím žiju ještě pořád.)
U filmu jsem občas dokonce zamačkával slzy…

Děkuju!

Henry Rosík, absolvent 1981

­­

Vážení organizátoři,
chtěl bych poděkovat všem, celému týmu, který tuto úžasnou akci zorganizoval.
Z našeho ročníku se nás sešlo snad dvacet. Potkal jsem své kolegy i bývalé kolegy, o kterých jsem až do včerejšího dne netušil, že jsou absolventy FT VUT / UTB.
Úžasný program, úžasné počasí, skvělá atmosféfa. Prostě dokonalá akce.
Ještě jednou díky!

Aurel Babic, absolvent 1987

Dobrý den všem organizátorům i ostatním,

pro jen pár vybraných “hostesek” si dovoluji poslat slíbené foto. Ostatním nezvěčněným se tímto omlouvám. Myslím, že vše bylo super a ochota a vstřícnost provázejících i “účinkujících” v nových prostorách špičková. Až bych se opět do lavic vrátil.

Ještě jednou díky za poetické odpoledne.

Jan Vykoukal

Celý fotoreport z akce najdete na naší facebookové stránce!