FMK

FMK veze letos na pražský Designblok dvě výstavy

Pohleďte s námi na budoucnost designu! Fakulta multimediálních komunikací UTB ve Zlíně připravuje na říjnový Designblok dvě jedinečné instalace. Ty budou k vidění od 17. do 21. října v Průmyslovém paláci holešovického Výstaviště. Na přípravách se podílí studenti i pedagogové z jednotlivých ateliérů fakulty.

Neprobádaná zákoutí našeho světa, transmutace zlata z jiných kovů a nesmrtelnost člověka – to všechno zkoumala alchymie. Mysterium designu vám na Designbloku odhalí výstava Alchymisti, kterou letos FMK vyvezlo i na Salone del Mobile do Milána a na které spolupracovali studenti ze šesti našich ateliérů. Stěžejním prvkem projektu je kolekce nábytku z ohýbaných ocelových trubek, doplněná o velkoplošné fotografie představující experimentální zkoumání a prostorové quilingové kompozice inspirované dílem Giuseppe Arcimbolda, proslulého svými ovocnými portréty. Součástí instalace je kolekce obuvi, závěsný křišťálový lustr, set foukaných karaf a další interiérové doplňky.

Hudbu budoucnosti si zase poslechnete na výstavě CINK! od studentů z Ateliéru Průmyslového designu. Na ní představí kolekci jedinečných reproduktorů, které se vymykají současné produkci plastových výrobků. Ty naše jsou totiž z porcelánu, který je jako materiál na výrobu reproduktorů ceněn pro své výborné akustické vlastnosti a mnoho dalších kvalitativních parametrů. Reproduktory jsou určeny do interiérů a dotváří tak díky exkluzivnímu materiálu, neobvyklému designu a kultivovanému zvukovému projevu specifickou atmosféru. V každém jednotlivém kousku se odráží individuální autorův styl a dohromady tak vznikla výjimečná kolekce.

Jednadvacátý ročník Designbloku se nese v duchu tématu budoucnost. Stejně jako v minulých letech se jedinečná přehlídka designu koná na holešovickém Výstavišti. Obě instalace Fakulty multimediálních komunikací najdete v rámci OPEN STUDIA v levém křídle Průmyslového paláce. Otevírací doba je každý den od 10.00 do 21.00 hodin.

Přijeďte si do Prahy prohlédnout nové designérské talenty z FMK!