utb

Od vzniku samostatného československého státu uplynulo 105 let

Slavnostní pietní akt se uskutečnil v pátek 27. října 2023 u sochy Tomáše G. Masaryka před Kongresovým centrem ve Zlíně. Představitelé Univerzity Tomáše Bati, města, kraje, zlínských organizací i spolků si na tomto místě připomněli 105. výročí vzniku samostatného československého státu.

Vzpomínkový akt uspořádalo statutární město Zlín ve spolupráci s Krajským vojenským velitelstvím Zlín. Položením věnce uctil památku těch, kteří se zasloužili o ukončení první světové války, uznání národních práv Čechů a Slováků a vzniku samostatného československého státu, také rektor Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně prof. Milan Adámek. Kromě zástupců UTB se akce zúčastnili rovněž zástupci krajského ředitelství Policie Zlínského kraje, Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, Kluby veteránů ze Zlína a Holešova, zástupci Konfederaci politických vězňů, Český svaz bojovníků za svobodu, Skatů a Sokola.