FT

Rozdávali jsme vědu

Druhý ročník vědeckého festivalu Zažij vědu je za námi. Kdo nebyl, zaváhal! A jak to celé probíhalo?

Přesně v 9:00 se otevřely těžké dveře Fakulty technologické prvním studentům ze středních škol a to hned u všech 17 workshopů. Šest oblastí vědecko-výzkumné činnosti, kterými se zaměstnanci a studenti na fakultě zabývají, odkrývalo lákavá témata jako Sladké mámení, Realita recyklace, Toxický svět, Chemie světla a barev, Čistá CNC práce, Tvrdohlavé polymerní sítě nebo 3D laboratoř.

Za jediný den se otevřelo 86 workshopů, ze kterých bylo 58 pro střední školy a 28 pro veřejnost. Ptáte se, jak je to možné? Každý z workshopů se otevřel téměř v každou celou hodinu znovu, abychom potěšili co nejvíce nadšených návštěvníků. A kolik jich tedy celkem bylo?

Navštívilo nás úžasných 484 vědeckých zvědavců z řad studentů středních škol a veřejnosti.

Každý z návštěvníků si mohl vyzkoušet reálnou práci v laboratořích, seznámit se s moderními přístroji nebo objevit kouzla gastronomie, chemie či mikrobiologie. Jednoduše, vyzkoušet si život vědce v praxi.

„Co nás potěšilo je, že k nám dorazili studenti jak ze škol v blízkém okolí, tak i z větších vzdáleností jako jsou Valašské Klobouky, Prostějov, Slavičín nebo Uherský Brod.“ říká vedoucí propagačního oddělení Michal Rouchal, a dodává „Naším cílem je ukázat veřejnosti, že věda není nuda a že studium na Fakultě technologické může být opravdovým dobrodružstvím.“

Děkujeme, bylo nám ctí a příští rok zas!

Na fotky z akce mrkněte na Fotogalerie – Zažij vědu.