utb

Symbolická připomínka 17. listopadu

Připomínka 17. listopadu, Dne boje za svobodu a demokracii, byla na Univerzitě Tomáše Bati letos pouze symbolická, neboť současná vládní opatření související s pandemií koronaviru neumožňují pořádat hromadné akce. Uskutečnit se tak nemohl ani tradiční vzpomínkový průvod studentů UTB s transparenty a svíčkami.

Zatímco loni jsme oslavili zejména 30. výročí Sametové revoluce poměrně velkolepě, a to výstavou plakátů s rozšířenou realitou, videomappingem na budovu Fakulty humanitních studií, besedou s někdejšími studenty Fakulty technologické – organizátory Sametové revoluce ve Zlíně či odlitím skleněné plastiky jejich rukou, v letošním roce proběhla pouze krátká, tichá vzpomínka.

Za všechny studenty a zaměstnance UTB položil květiny u pamětní desky obětem totality na náměstí Míru ve Zlíně rektor prof. Ing. Vladimír Sedlařík, Ph.D., společně s prezidentem Studentské unie UTB Adamem Utíkalem.