spolupráce

Univerzita Tomáše Bati a Trinity Bank úspěšně pokračují ve spolupráci

Zakladatel Trinity Bank Ing. Radomír Lapčík, LLM a rektor UTB prof. Milan Adámek se dohodli na další spolupráci. V pondělí 11. září 2023 podepsali smlouvu o partnerství, které tak bude pokračovat i v tomto akademickém roce. Trinity Bank se stala generálním partnerem univerzity v září loňského roku.

„Jsem rád, že i s novým rektorem UTB prof. Adámkem jsme nalezli společnou řeč a další možnosti rozvoje Univerzity Tomáše Bati a v roli jejího generálního partnera budeme i nadále pokračovat,“ řekl Ing. Radomír Lapčík, LLM, zakladatel Trinity Bank a.s.

„Velmi oceňuji dlouhodobou výbornou spolupráci s Trinity Bank, která vede k rozvoji univerzity, našich studentů a akademických pracovníků, a je tak výrazným motivačním faktorem,“ uvedl rektor univerzity prof. Milan Adámek.

V loňském akademickém roce bylo podpořeno celkem 11 projektů. Díky finanční podpoře IGA-K-Trinity mohl být například přihlášen na Mezinárodní festival ve Vancouveru bakalářský film Emmy Markové “Daleko od stromu”, který byl následně vybrán do oficiální soutěže, což lze považovat za velký úspěch.

Další zajímavý projekt „Aplikace včasného varování před výskytem meteorologického jevu tornáda“ byl řešen na Fakultě aplikované informatiky. Výsledek řešitelé představili Krajskému ředitelství HZS Jihomoravského kraje, kde hasiči projevili o tuto aplikaci velký zájem. Další aplikací by mohlo být varování před přívalovými povodněmi. Cílem dalšího projektu řešeného na FAI bylo navržení holografického projektoru, který divákovi umožňuje prostorovou projekci výsledků výpočetních analýz bez nutnosti použití specializovaného externího vybavení jako brýle či smart zařízení.

Na Fakultě humanitních studií byly v rámci IGA-K-Trinity vytvořeny preventivní programy, primární specifické prevence, zejména pro školní prostředí. Vítězným projektem se stal Můj kamarád strach, který cílí na žáky druhé třídy ZŠ. Teto program byl aplikován na Základní škole Zlín a v budoucnu může být využíván i dalšími školami, stejně jako ostatní vytvořené programy.

Na FaME byly v rámci programu IGA-K-Trinity podpořeny projekty zaměřené na Nadané studenty FaME, pokračující úspěšný projekt Ufbanky a rovněž byli podpořeni studenti v realizaci společensky odpovědných projektů.

I v tomto akademickém roce 2023/2024 bude vypsáno nové kole IGA-K-Trinity, do kterého se budou moci zapojit studenti i zaměstnanci UTB.