utb

Univerzita Tomáše Bati přišla o významnou osobnost

Dne 1. srpna 2019 náhle zemřel doc. Ing. arch. Michael Klang, CSc., vedoucí ateliéru Prostorová tvorba na Fakultě multimediálních komunikací.

Michael Klang působil jako architekt, scénograf, designér a výtvarník. Byl autorem několika set scénografických realizací, architektonických a koncepčních řešení výstavních expozic a typově širokého spektra architektonických realizací. Jeho práce za posledních více než dvacet let zřejmě neminula žádného televizního diváka v Česku a na Slovensku: navrhl totiž například zpravodajská studia ČT24 nebo TV Nova, je autorem nejnovějšího designu studia Otázek Václava Moravce, v dřívějších letech stál třeba za scénami známých pořadů Kufr, Kolotoč, Do-Re-Mi a dalších, pracoval pro slovenské TV Joj a Markíza. Projektoval také scény vyhlášení Cen Thálie, Miss ČR nebo Český slavík Mattoni. Ve Zlíně je autorem polyfunkčního Filmového uzlu Zlín, v Napajedlích bylo podle jeho návrhu zrekonstruováno kino.

Jako vedoucí ateliéru Prostorová tvorba na Fakultě multimediálních komunikací UTB působil od roku 2011, v roce 2017 byl jmenován docentem pro obor Multimédia a design. Studenty vedl zejména k tomu, aby byli schopni prezentovat své objekty v prostoru. Proto se zlínská veřejnost mohla s jejich tvorbou často setkat na nejrůznějších výstavách v ulicích města, poslední ukázka jejich prací proběhla letos v červnu v podchodu u svitovského areálu. V roce 2017 připravili doc. Klang se svými posluchači expozici výstavy Evy Jiřičné u příležitosti otevření Vzdělávacího komplexu UTB v Galerii G18. Michael Klang navrhl také stánek, jímž se v říjnu bude UTB prezentovat na vzdělávacím veletrhu Gaudeamus.

V Michaelu Klangovi přichází UTB nejen o jednoho ze svých nejvýraznějších odborníků a pedagogů, ale i o vzácného člověka a kolegu.

Requiem za zemřelého se uskuteční v pátek 9. srpna v 15.00 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v Praze na Strahově. Poslední rozloučení pak proběhne církevním obřadem v sobotu 17. srpna v 15 hodin v kostele Panny Marie Karmelské v Kostelním Vydří u Dačic.