utb

Univerzitu navštívil místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Karel Havlíček

Na návštěvu Zlína přijel v pátek 18. srpna 2023 doc. Karel Havlíček, místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Během svého pobytu zavítal s hejtmanem Zlínského kraje Ing. Radimem Holišem také na Univerzitu Tomáše Bati, kde je přivítal rektor prof. Milan Adámek.

Společně navštívili Fakultu aplikované informatiky a prohlédli si laboratoře robotiky, 3D technologií, elektromagnetické kompatibility a rovněž laboratoře technologií budov. Poté zamířil Karel Havlíček v doprovodu rektora do Centra digitalizace a multimediálních technologií Fénix, kde mu bylo představeno virtuální studio, moderní 4K stěna a další nejmodernější technologie.

„Na Univerzitu Tomáše Bati jezdím vždy velmi rád a pokaždé mě tady něco mile překvapí. Dnes například jakými moderními metodami se dnes měří v oblasti technického zařízení budov. Rovněž studia pro digitalizaci a výuku studentů, která nabízí centrum Fénix, se opravdu hned tak nevidí. Jsem nadšený,“ uvedl Karel Havlíček.