dobročinná akce

Vánoční sbírka vynesla přes 34 tisíc korun

Fakulta humanitních studií děkuje všem zaměstnancům Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, kteří se zapojili do charitativní sbírky Vánoční hvězda proti leukémii. Díky účasti řady z nich se podařilo vybrat částku 34 300 Kč.

“Jsme nadšené z obrovského zájmu ze strany zaměstnanců univerzity. Zapojily se úplně všechny součásti, včetně kolegů z Uherského Hradiště a my si vážíme každého z nich”, řekla dr. Krátká, jedna z iniciátorek sbírky na FHS. Zaměstnanci UTB si ve čtvrtek 3. prosince vyzvedli své červené krásky ve foyer Vzdělávacího komplexu a může je hřát vědomí dobrého pocitu.

Sbírka každoročně pomáhá nemocným dětem, které se léčí na Hemato-onkologickém oddělení Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Olomouci již 23 let. Na zlínskou Fakultu humanitních studií tuto adventní sbírku přivedla PhDr. Miroslava Kubicová, PhD., pracovnice Ústavu zdravotnických věd. “U této sbírky jsem od jejích počátků a podporuji tuto myšlenku celých 23 let”, prozradila dr. Kubicová “velmi děkujeme za účast všech zaměstnancům a díky pozitivním ohlasům již nyní víme, že budeme akci opakovat i za rok”, uzavírá.