utb

Veletrh pracovních příležitostí na UTB poprvé on-line

Dne 10. listopadu 2020 se uskutečnil Business Day 2020, letos již 7. ročník a letos poprvé online vzhledem k situaci pandemie koronaviru. Akci již tradičně pořádalo Job Centrum UTB spolu se Studentskou unií UTB.

Studenti se tak mohli online potkat se zaměstnavateli z řad českých i mezinárodních firem, kteří mají zájem o studenty a čerstvé absolventy vysokých škol. Připraveny byly prezentace firem, ale i konzultace pro jednotlivce, přednášky kariérních poradců i souteže o věcné ceny.

„Celkem 27 firem lákalo studenty UTB na práci u nich. Akce se zúčastnilo minimálně  500 studentů a musím říci, že akce předčila naše očekávání. Jde vidět, že zástupci firem i naši studenti se již naplno zorientovali v on-line světě a i takového akce je možno úspěšně on-line realizovat. Byť se samozřejmě nic nevyrovná té možnosti se potkat naživo a pevně věříme, že v příštím roce již veletrh zrealizujeme klasicky,“ sdělila prorektorka pro vnější vztahy UTB Andriana Knápková.