sjezd chemiků

Zlín vítá chemiky!

Největší koncentrace chemické moudrosti z Česka, Slovenska i zahraničí právě odstartovala na jubilejním 70. Sjezdu chemiků.

Více jak 300 vědců, chemických odborníků z praxe i výzkumu nasaje během 3 dní vědomosti na přednáškách plenárních, i v rámci odborných sekcí. Témata každoročního symposia pokrývají veškeré oblasti chemie od organické, anorganické, či analytické, až po předměty našim laboratořím blízké, jako je například chemie životního prostředí, polymery, biomateriály, nanotechnologie a pokročilé materiály, či reologie.

V rámci vědeckého programu se pyšníme mnoha významnými řečníky. Těšíme se například na přednášku prof. Jiřího Janaty, Ph.D. na téma Atomové katalyzátory, dále prof. Ing. Janu Hajšlovou, CSc. s přednáškou Metabolomika – nová, efektivní strategie pro hodnocení kvality potravin a ochranu zdraví populace. Odborníky pak nadchne i prof. RNDr. Radek Zbořil, Ph.D., který nám popovídá o tématu Uhlíkové nanostruktury pro pokročilé biomedicínské, environmentální a magnetické aplikace. A opomenout bychom neměli ani prof. Ing. Františka Štěpánka, Ph.D. a jeho plenární přednášku o dálkovém řízení reakčně difúzních procesů pomocí chemických robotů.

O místní organizaci se špičkově stará Ústav chemie pod vedením Ing. Michala Rouchala, Ph.D., který se postaral i o nabitý kulturní program a prostor pro networking například na divadelním představení místního Městského divadla Zlín.

Více informací nejen o programu 70. Sjezdu chemiků, se dočtete na webových stránkách konference.