Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Pro uchazeče

Zlín pro studenty

Zlín se o své studenty pečlivě stará. Kromě nových univerzitních budov tu najdeš třeba Gahurův prospekt – místo s americkým feelingem, kde si můžeš lehnout na trávu, chytit wifinu a dodělat věci do školy. Nebo si jen tak dát malý chill. Pak taky nový park Komenského. Ulice tu přechází přímo do zahrádek barů a kaváren, a ty zase rovnou mezi stromy v parku. Vždycky tady potkáš kámoše, většinou tu je někdo se slacklinou, kafekára, sem tam nějaký koncert, spousta lidí na pikniku nebo s legendárními burgery z Bůrgeru v rukách.

Jo a taky máme Svit a na ten jsme fakt pyšní. Co to je? Někdejší tovární areál, celý postavený  z červených cihel, víc než sto let starý. Zatímco v jiných městech jsou z bývalých továren opuštěné brownfields, tady rychle ožívá městský spirit. Kavárny, bistra, bary, fitka, crossfit tělocvična, loftové bydlení, pražírna kávy, vinárny, obchody… Sem se dá zatoulat na celý den.

A pak má Zlín ještě jednu obrovskou výhodu. Je to město postavené v zahradách a všude kolem jsou kopce.  Můžeš tu jezdit na biku, chodit na výlety, odpočívat. Z centra je to do lesa 12 minut pěšky. A nemusíš nikam trolejbusem.

Kam vyrazit za kulturou, sportem nebo na výlet? Sleduj aktuality na našem webu, univerzitní Facebook nebo mrkni na Turistický informační portál města Zlína.

Fakulty a součásti

Zavřít