Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci
Zpět
věda a výzkum

Zlínští a izraelští vědci prodiskutují aplikaci umělé inteligence v zemědělství

Ve dnech 9. až 11. 5. proběhne na Fakultě aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně setkání se zástupci Hebrejské univerzity v Jeruzalémě a Ben Gurionovy univerzity v Negevu zaměřené na aplikaci umělé inteligence do zemědělského sektoru. Cílem pracovní návštěvy je podpora excelentní mezinárodní spolupráce, transfer poznatků z oblastí inteligentního robotického zemědělství a využití umělé inteligence a datové analýzy pro detekci zdravotních anomálií nebo predikci sklizně ve skleníkových systémech.

Pracovní setkání na Fakultě aplikované informatiky je spojeno s odbornými prezentacemi představujícími vědeckovýzkumnou činnost na poli mezinárodního výzkumu. O trendech a požadavcích podniků, včetně významu globální spolupráce bude hovořit Dr. Girstlová a vědecká diplomatka v Izraeli Delana Mikolášová. Prezentace expertů, profesora Ittai Herrmanna (Hebrejská Univerzita v Jeruzalémě) a profesora Yuval Pintera (Ben Gurionova Univerzita v Negevu) a jejich týmů, představí využití umělé inteligence v analýze obrazu a modelech spojených se srozumitelným strojovým inteligentním projevem – přirozenou řečí. Přednášku z oblasti moderních trendů přednese předseda Prognostického klubu České manažerské asociace Dr. Štědroň.

Univerzitu Tomáše Bati zastupuje platforma Laboratoře umělé inteligence Fakulty aplikované informatiky se svými odbornými prezentacemi. Celé setkání je spojeno s rozsáhlou odbornou diskuzí a záštitou Česko–izraelské obchodní komory.

„Výstupem odborného setkání organizovaného Ústavem informatiky a umělé inteligence je sdílení odborných znalostí a budování předpokladů pro následný transfer poznatků do praxe a specifického výukového procesu v oblastech aplikované informatiky,“ říká Ing. Pavel Vařacha, Ph.D., technologický expert se zkušenostmi z odborných univerzitních pracovišť z USA a Japonska a výkonný manažer odborného setkání.

„Transfer technologií a spolupráce s klíčovými světovými pracovišti je hlavním motorem znalostního růstu, který současně buduje povědomí o značce Univerzity Tomáše Bati ve světě současně s potenciálem města Zlín a zlínského kraje,“ doplňuje profesor Roman Jašek, ředitel Ústavu informatiky a umělé inteligence a odborný garant celé akce.

Program pracovních jednání je doplněn setkáním na Krajském úřadě ve Zlíně, prohlídkou Baťova mrakodrapu, návštěvou synagogy v Holešově a židovského hřbitova s hrobem významného rabína Šacha.

Fakulty a součásti

Zavřít