Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Úspěšní absolventi

Absolventi FT

Ing. Tomáš Dudák

Absolvoval v roce 1999 na Fakultě technologické ve Zlíně, která tou dobou ještě spadala pod VUT v Brně. Po ukončení studia nastoupil do zlínské firmy SPUR, kde působí dodnes. Z menší firmy, která vznikla na základech Výzkumného ústavu gumárenské a plastikářské technologie, se týmu vedenému nejprve Zdeňkem Dudákem a následně Tomášem, podařilo vybudovat moderní plastikářskou společnost s exportem přes 70% a ročním obratem větším než 1 mld. Kč. Společnost SPUR si zakládá na moderních technologiích a inovacích, zároveň si drží svůj rodinný charakter především v přístupu k zaměstnancům. Vlastní výzkum a vývoj se děje za podpory úzké spolupráce s Centrem polymerních systémů UTB ve Zlíně.

Podnikání není podle Tomáše pouze o převzetí odpovědnosti za sebe, ale také za společnost, v níž žije. V roce 2013 proto vstoupil do společnosti AVÍZO s.r.o., vyrábějící bublinkové fólie v jižních Čechách, která zaměstnává více než 80 osob se zdravotním postižením. Pro rozvoj svůj i firem, ve kterých působí, spatřuje velký význam v networkingu a navazování dlouhodobých kontaktů. Proto například SPUR a.s. propojuje v rámci Plastikářského klastru, Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje nebo Family Business Network. Od roku 2013 je Tomáš předsedou dozorčí rady Krajské hospodářské komory ve Zlíně.

Odpovědnost Tomáše Dudáka vůči městu, ve kterém žije, se prakticky projevila jeho vstupem do politiky. Od roku 2018 je členem Zastupitelstva města Zlína za hnutí Zlín 21, kde se zaměřuje na otázky hospodaření města.


Ing. Jiří Klofáč, Ph.D.

Jiří Klofáč na UTB studoval Inženýrství polymerů a Ph.D. v oboru Technologie makromolekulárních látek. V současné době pracuje pro předního světového hráče v oblasti 3D tisku, ve firmě Fillamentum v Hulíně. Tato česká firma se velice rychle prosadila na poli výroby tiskového materiálu do 3D tiskáren, tzv. strun, a teď s nimi dobývá svět. Právě výzkumní pracovníci jeho typu budují světové renomé této společnosti z malého města.


Ing. Nikola Kubišová, Ph.D.

Nikola Kubišová úspěšně dokončila doktorské studium na Fakultě technologické v oboru Technologie makromolekulárních látek, kde se zaměřovala na výzkum polymerních materiálů z hlediska biologického a mikrobiologického. Tyto zkušeností a praktické dovednosti jí pomohly získat pozici auditorky zdravotnických prostředků.


Ing. Richard Pavlica, Ph.D.

V roce 1999 absolvoval Fakultu technologickou ve Zlíně v oboru Plastikářská technologie. Později zde absolvoval doktorské studium, které ukončil v roce 2003 obhajobou práce „Vytvrzování polymerní matrice kompozitů“ a v roce 2010 dokončil další doktorské studium obhájením práce „Sdílení tepla při výrobě kompozitů“.
V roce 2015 absolvoval studium Evropského lepícího inženýra v Brémách na Fraunhoferově institutu a v NASA mezinárodní projektový management ukončený v roce 2015.

Od roku 2003 pracuje ve společnosti 5M jako projektový manažer se specializací na technologie  a aplikace kompozitů. Od roku 2004 je společníkem v 5M s.r.o. ve funkci Business development a člen výkonné rady. K jeho zodpovědnostem patří koordinace projektů VaV a rozvoj nových příležitostí zejména v letectví a vesmírných aplikací. Je programovým manažerem projektů ESA v 5M. Koordinoval desítky národních interních projektů výzkumu a vývoje, účast na 2 projektech 7. rámcového programu EU a více než 10 projektů ESA, kde v 7 případech s 5M v pozici Prime kontraktora ESA. Je spoluautorem dvou patentů a osmi užitných vzorů, členem představenstva České vesmírné aliance a Výboru pro průmysl a aplikace Ministra dopravy.

S 5M získal ocenění Inovace roku 2008 v ČR za projekt primárních zrcadel pro Large Millimeter Telescope v Mexiku, který byl v roce 2009 oceněn Stříbrnou medailí na Salónu Inovací v Moskvě. Od roku 2013 se účastnil v rámci core team vývoje VZLUSAT-1, který úspěšně odstartoval v červu 2016. Od roku 2013 se věnuje zejména vývoji a aplikacím kompozitů ve vesmíru, kde pracuje na vývoji nových polymerních matric a lepidel, stínění radiace, aplikacích uhlíkových sendvičů na platformách satelitů a částech raket a nové koncepci solárních panelů pro družice. Za jeho působení se firma 5M s.r.o. stala největším českým dodavatelem kompozitových dílů pro letadla Airbus. V současné době má společnost 5M s.r.o. téměř 250 zaměstnanců.


 

Fakulty a součásti

Zavřít