Univerzita třetího věku

Aktuality U3V

• Seminář sebeobrany pro seniory - Studenti prvního ročníku Fakulty managementu a ekonomiky srdečně zvou všechny své starší spolužáky – posluchače Univerzity třetího věku – na mimořádnou akci věnovanou sebeobraně pro seniory. Seminář, vzešlý z mezigenerační spolupráce studentů Univerzity Tomáše Bati, se uskuteční ve čtvrtek 25. dubna 2024 od 14 hodin.
  • Senioři na cestách aneb U3V v Portu - V říjnu letošního roku se naší univerzitě podařil zrealizovat výukový pobyt pro 20 studentů Univerzity třetího věku (U3V) do portugalského Porta. Díky kontaktům, které jsme získali v roce 2019, kdy ve Zlíně na UTB proběhl velmi úspěšný týdenní jazykový kurz angličtiny pro seniory z U3V v Portu, jsme mohli na oplátku vyrazit do zahraničí i my.
  • Vernisáž výstavy „Baťovský Zlín očima studentů Univerzity třetího věku UTB“ - Výstava obrazů od posluchačů zlínské Univerzity třetího věku se přesouvá ze Senátu Parlamentu České republiky zpátky do Zlína. Slavnostní vernisáž proběhne 15. března v 16 hodin.
  • Posluchači Univerzity třetího věku budou vystavovat své obrazy v Senátu Parlamentu ČR - Posluchači zlínské Univerzity třetího věku představí svá díla v Senátu Parlamentu České republiky. Vernisáž výstavy s názvem „Baťovský Zlín očima studentů Univerzity třetího věku UTB“ se uskuteční 31. ledna 2023 přímo v budově Senátu na Valdštejnském náměstí v Praze v 16.00 hodin.
  • Aktivní prázdniny na Univerzitě třetího věku - Aby se seniorům nestýskalo po výuce, připravila lektorka výtvarného oboru Zuzana Bahulová pro své studenty letní program: malbu v plenéru.
  • Slavnostní promoce posluchačů Univerzity třetího věku - Po dvouleté pauze měli posluchači Univerzity třetího věku (U3V) opět možnost osobně převzít osvědčení o absolvování studia. Slavnostní obřad proběhl 28. 6. 2022 v nově zrekonstruované aule Academia centra na Mostní ulici ve Zlíně.
  • Kaleidoskop tvůrčího psaní posluchačů U3V - Studenti  tvůrčího psaní na Univerzitě třetího věku UTB ve Zlíně představí svou tvorbu ve středu 15. června ve zlínské Kavárně Továrna.
  • Pandemie ovlivňuje i studium na Univerzitě třetího věku - Pandemie koronaviru přerušila běžnou kontaktní výuku na Univerzitě třetího věku UTB ve Zlíně již na jaře. A trvá dosud. Přesto se ale výuka pro seniory nezastavila. Vyučuje se online, a to i předměty jako je například malba.
  • Posluchači Univerzity třetího věku studují i v době pandemie. Doma u počítače - Zákaz shromažďování, doporučený pobyt doma, zavřené školy. Zejména pro seniory je současný stav kolem pandemie koronaviru složitý. I přesto se ale někteří z nich s touto situací perou statečně. Například posluchači Univerzity třetího věku (U3V) se na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně  vzdělávají i nadále, a to doma přes internet, kdy jim vyučující zasílají potřebné […]
  • Zapojte se do dobrovolnické činnosti! - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně se společně se svými studenty a skauty zapojuje do podpory dobrovolnické sítě, která v současné nepříznivé epidemiologické situaci zajišťuje pomoc těm nejpotřebnějším (lidé nad 60 let, chronicky nemocní, osoby se sníženou imunitou). Prosím, pokud máte chuť pomoci a jste ve Zlíně, připojte se k nám.