Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Student

Studentské spolky na UTB

Dej svému univerzitnímu životu na UTB smysl a přidej se do studentského spolku nebo si založ svůj vlastní. U nás, když chceš, můžeš. Stačí mít jen chuť tvořit a něco zažít.

 1. Přehled studentských spolků UTB
 2. Jak založit studentský spolek na UTB
 3. Jak podat žádost o podporu studentského spolku

1. Přehled studentských spolků UTB

Studentská unie UTB

Možná jsi o nich už slyšel/a. Jsou to ti, co organizují velké akce jako Reprezentační ples univerzity, Majáles, Vítání prváků nebo Pivní spirálu. Ti, co se starají o to, aby byl tvůj studentský život (ne)zapomenutelný. Ti, co přemluvili menzu, aby pekla vlastní pizzu. A mnoho dalšího. Pokud se chceš jen účastnit akcí pořádaných unií nebo by ses rád do této party aktivně zapojil, sleduj sociální sítě Studentské unie UTB, ať ti nic neujde!

Facebook | Instagram

Unie studentů v Uherském Hradišti

Vysoká škola, to přece nejsou jen přednášky, učení a stres. Proto i v Uherském Hradišti působí tým studentů, kteří se snaží sobě i svým spolužákům studium a volný čas mimo něj zpříjemnit. Členové týmu mají rádi Uherské Hradiště, milují svoji Alma Mater, kterou je Fakulta logistiky a krizového řízení UTB, a společně tvoří tamější studentský život. Tak jim napiš na sociální sítě a přidej se k nim.

FacebookInstagram

ESN Zlin

Nemusíš cestovat za cizími kulturami, přijdou za tebou samy. Organizace ESN (Erasmus Student Network) existuje na školách a univerzitách po celém světě a zlínská pobočka je její součástí. Každý rok totiž přijíždí do Zlína stovky studentů z celého světa, kteří jsou moc rádi za parťáky ze Zlína. Tyto parťáci je společně provádí městem, organizují jim různé akce a výlety, samozřejmě paří a makají na své angličtině. Nebo němčině. A vlastně možná i japonštině, španělštině a klidně i čínštině. Takže pokud máš zájem něco podobného zažít, zdokonalit se v cizích jazycích a získat přátele z mnoha zemí světa, napiš na hr@buddysystem.utb.cz a přidej se k ESN Zlin.

esnzlin.utb.czFacebookInstagram

UTB za klima

Studentský spolek UTB za klima sdružuje studenty, kterým jsou blízká témata jako ekologie, udržitelnost či budoucnost naší planety. Spolek chce podporovat environmentálně příznivé chování každého jedince na univerzitě, podporovat rozvoj univerzitního prostředí v souladu s pravidly udržitelného rozvoje či zvyšovat povědomí veřejnosti o stavu klimatu. Takže pokud má naše planeta a její stav místo ve tvém srdci, tak tady budeš moc něco změnit.

utb.cz/zaklima | FacebookInstagram

Klub požárního sportu UTB

Studentský spolek se zabývá činností požárního sportu. Sdružuje studenty, kteří mají zájem o požární sport napříč jednotlivými disciplínami a také v TFA. Úzce spolupracuje především s Fakultou logistiky a krizového řízení v Uherském Hradišti, kde také sídlí. Spolek zároveň navazuje na tradici požárního sportu, který na této fakultě je již od roku 2011 a snaží se vytvořit lepší podmínky pro všechny studenty, jež mají v tomto sportu zálibu. Cílem je nejen připravit členy na Akademické mistrovství v požárním sportu a zlepšit jejich celkovou tělesnou kondici, ale také rozšířit kruh přátel a znalostí. Pokud se chceš k této požární rodině připojit, stačí poslat žádost na kontaktní email: m_dzermansky@utb.cz.

Facebook | Instagram

U DANCE UTB

U Dance UTB je taneční spolek, který otevírá možnosti bývalým profesionálním tanečníkům i nadšeným laikům, kteří milují tanec, zapojit se do pravidelných tanečních lekcí, kde se můžou aktivně pohybovat a těšit se na smysluplné zážitky. Tréninky nejsou jen pro radost, ale také pro příležitosti vystupovat na událostech UTB. Tak co? Zaujalo tě to ? Pokud ano, stačí kontaktovat vedoucí spolku na instagramovém profilu @prochazkova_vendy

Debatní klub UTB

Pro zkušené debatéry, zapálené nadšence i úplné amatéry je zde univerzitní debatní klub. Během hodinové debaty konající se každý týden můžeš intenzivně rozvíjet svou rétoriku, argumentační dovednosti a kritické myšlení. Formátem soutěže je Britská parlamentní debata, ve které se týmy snaží obhájít nebo vyvrátit zadanou tezi. Vítán je kdokoliv, jak v roli diváka, tak i v roli účastníka debaty. Ten nejpřesvědčivější vyhrává! Pokud máš zájem připojit se, napiš vedoucím klubu na debata.utb@gmail.com.

Klub deskových her UTB

Spolek vznikl s cílem vytvořit základnu pro všechny milovníky deskových her ve Studentském klubu U7, kde by byly k dispozici hry a každý by si mohl zahrát s přáteli úplně zdarma. Kromě toho organizují různé tématické večery, soutěže a turnaje, takže pokud jsi deskovkový srdcař jako oni, napiš na e-mail m_vojdan@utb.cz a přidej se k nim!

Šachový klub UTB

Miluješ královskou hru, ale nemáš s kým hrát? Přidej se k Šachovému klubu UTB. Čekají tě pravidelná setkávání s dalšími nadšenci, možnost účasti na šachových turnajích a soutěžích jak na univerzitně, tak i mimo ni, workshopy a tréninky vedené zkušenými hráči/kami pro zlepšení dovedností, ale samozřejmě i přátelské prostředí pro sdílení zážitků a radosti ze hry. Tak pojď a připoj se k naší šachové komunitě. Pro více informací se můžeš obrátit na vedoucího spolku na e-mail sachy@utb.cz.

Facebook | Instagram

Nenašel/a jsi ten správný spolek pro sebe? Založ si svůj vlastní.

2. Jak založit studentský spolek na UTB

Chybí ti na UTB studentský spolek, do kterého by ses rád/a přidal/a? Baví tě například šachy, tancování nebo bys rád/a sdružoval queer komunitu a myslíš si, že bys dokázal/a studentský spolek vést? Na UTB k tomu máš ideální příležitost. Stačí mít jet chuť tvořit a my tě podpoříme. Samozřejmě za předpokladu, že dodržíš potřebná pravidla.

Založení spolku krok za krokem

 1. Přečti si podrobně směrnici: Pravidla podpory studentských spolků registrovaných na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. (Zde najdeš všechna práva a povinnosti registrovaných studentských spolků. Registrace není sice povinná, ale určitě ji doporučujeme. Jednou přijde chvíle, kdy budeš chtít dělat nějaký nábor nebo propagaci, a v tom případě by měl být spolek registrovaný.)
 2. Vyplň žádost o registraci a vedení v databázi studentských spolků UTB.
 3. Zašli vyplněnou žádost v elektronické podobě ze studijního e-mailu na adresu kancler@utb.cz.
 4. Počkej na odpověď na svou žádost.

Potřebné dokumenty

3. Jak podat žádost o podporu studentského spolku

Registrovaný studentský spolek v registru studentských spolků má nárok žádat o tři formy podpory, a to o:

 1. podporu své základní činnosti (provozní podpora),
 2. marketingovou podporu, a/nebo
 3. finanční podporu.

Pokud potřebuješ pomoci se základní činností nebo s marketingem, stačí se s prosbou obrátit na Odbor marketingu a komunikace na e-mail marketing@utb.cz. Jestliže se však chystáš požádat o finanční podporu, je potřeba:

 1. Vyplnit Žádost o podporu registrovaného studentského spolku UTB.
 2. Zaslat vyplněnou žádost v elektronické podobě ze studijního e-mailu na adresu kancler@utb.cz.
 3. Počkat na stanovisko a informace o dalším postupu.

Bližší popisy a pravidla k jednotlivým formám podpory nalezneš ve směrnici ke studentským spolkům.

Potřebné dokumenty

Fakulty a součásti

Zavřít