Adresa:
760 01 Zlín
tel.: +420 576 038 007
e-mail: (cvfhs@utb_cz)

Centrum výzkumu Fakulty humanitních studií (CV FHS) je vědecko-výzkumným pracovištěm Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Výzkumné zaměření CV FHS se odvíjí od témat řešených v rámci výzkumných projektů a odborného zaměření pracovníků FHS UTB ve Zlíně. Zaměřuje se na oblast školního vzdělávání v širších pedagogických souvislostech, výzkum v oblasti filologické, v ošetřovatelství a vybraných klinických oborech na interdisciplinárním základě. CV FHS vzniklo 1. 4. 2012 jako samostatná součást FHS UTB ve Zlíně.

CV logo.jpg

Cíle a zaměření CV FHS

Pracovníci Centra výzkumu Fakulty humanitních studií (FHS UTB ve Zlíně):

• Realizují základní, případně aplikovaný výzkum v oblasti společenských věd a pedagogiky.
  • Projektují a řeší výzkumné projekty (GA ČR, TA ČR, SVV, mezinárodní), které jsou financované z prostředků mimo fakultu (a jejichž charakter je ryze výzkumný):
    podporují přípravu výzkumných projektů a zabezpečují (dle uvážení navrhovatele):
     - konzultační činnost v metodologické oblasti (ke koncepci výzkumu připravovaných návrhů projektů).
  • Spolupracují na řešení výzkumných projektů a zabezpečují:
      - konzultační činnost v metodologické oblasti,
      - realizaci specializovaných metodologických kurzů pro řešitelské týmy,
      - využití softwaru při řešení projektů.
  • V rámci zakázkové činnosti (nebo z prostředků získaných grantů) zabezpečují servis v oblasti zpracování a vyhodnocení dat.
  • Monitorují příležitosti pro prezentaci výsledků výzkumu v ČR i zahraničí, poskytují relevantní informace o vyhlášených výzvách pro podávání návrhů vědecko-výzkumných projektů financovaných z dotačních programů mimo fakultu a vyhledávají možnosti mezinárodní spolupráce v oblasti vědy a výzkumu.
  • Zabezpečují chod a vydávání časopisu Sociální pedagogika | Social Education indexovaného (mimo jiné) v databázi ERIH Plus.

logo_Veronika Cacova.jpg

Kdo jsme? Co nabízíme? Jak vypadáme? Jak s námi publikovat?