Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Akce

Reportáže z akcí

Projděte si záznamy z minulých akcí uspořádaných ve spolupráci s Academia Centrem UTB.

Připojte se k nám 14. března 2024 na pátém ročníku významné byznysové konference Fenomén, který hostí Univerzita Tomáše Bati ve spolupráci s Academia centrem UTB v budově Vzdělávacího komplexu U18.

Téma letošní konference? Hledání rovnováhy mezi lidským potenciálem a technologiemi budoucnosti! S více než 30 inspirativními řečníky, 4 moderovanými stagy, panelovou diskusí a přes 350 účastníky z desítek firem a organizací z českého byznysu, slibujeme nezapomenutelný zážitek plný inspirace, zkušeností a inovací.

Mezi našimi významnými řečníky najdete osobnosti jako Danuši Nerudovou, Martina Wichterleho a Tomáše Šebka. Nechte se inspirovat jejich zkušenostmi a přehledem o tom, jak najít rovnováhu v rychle se měnícím světě.

“Organizaci konference lze pouze chválit. Organizace a přednášky na vysoké úrovni. Velmi dobře zvolená témata dnešní doby. V neposlední řadě je potřeba vyzdvihnout i příjemné prostředí univerzity Tomáše Bati a samotného města Zlín.” Roman Vinš, Škoda Auto, a.s.

Pokud chcete být součástí Fenoménu, sledujte webové stránky konferencefenomen.cz.

Říká se, že láska prochází žaludkem a srdce je třeba vždy následovat. Věděli jste ale, že náš každodenní život řídí střeva? Společně prozkoumáme mikrobiom jako náš podpůrný a dynamicky se měnící orgán lidského těla během celého života. Lze změnit mikrobiom člověka během života? Jakou významnou mírou přispívají bakterie v lidských střevech na civilizační choroby či duševní poruchy? Dokážeme vlastní životosprávou ovlivnit fungování střevních mikroorganismů tak, aby pracovaly v náš prospěch? Poznejte střevní mikrobiom jako nejdůležitější vědecký objev posledního desetiletí ve zdravotní péči o lidské tělo. O tom, jak toto společenství mikroorganismů funguje, nám blíže povypráví lékař Jiří Vejmelka. Na svědomí to má naše mikrobiota, která okupuje naše tělo a kterou má každý člověk jedinečnou jako otisk prstu.

Přednášející MUDr. Jiří Vejmelka pracuje jako internista na Interní klinice 3. LF Univerzity Karlovy a Thomayerovy nemocnice v Praze. Je členem výboru České mikrobiomové společnosti.

Prodej vstupenek najdete na bit.ly/SmartTalkCZ.

V termínu 23. až 24. ledna 2024 proběhl UTB ve spolupráci s Academia centrem UTB v budově Vzdělávacího komplexu U18 šestý ročník významného komunitního setkání správců sítí z Česka a Slovenska – konferenci CSNOG 2024. Tato prestižní událost, pořádaná sdružením CZ.NIC ve spolupráci s partnerem UTB sdružením CESNET, přinesla odborný pohled na aktuální trendy v oblasti správy sítí. Ústředním tématem konference byla problematika správy sítí a souvisejících otázek týkajících se legislativy, regulací a akademických projektů. Na účastníky čekal bohatý program plný odborných přednášek a diskusí.

V úterý 5. prosince 2023 se tradičně rozsvítil univerzitní vánoční stromeček, který se nachází před budovou FaME UTB.

Součástí programu bylo hudební a taneční vystoupení, návštěva Mikuláše a dílničky pro nejmenší a zároveň stánky s vánočními výrobky od studentů.

Více informací a hlavně fotografií najdete v aktualitách a akcích UTB.

Večer plný magie se dne 2. prosince 2023 uskutečnil v aule UTB ve spolupráci s Academia centrem UTB, kdy slovenská vokální skupina Fragile přinesla do města nezapomenutelný zážitek. Tato skvostná skupina složená z výrazných pěveckých osobností bez použití hudebních nástrojů zaujala posluchače svým a cappella provedením světových hitů.

Fragile nejenže přinesli excelentní hudbu, ale také dodali večeru špetku podmanivého humoru, čímž vytvořili atmosféru plnou radosti a zábavy. Jejich vánoční repertoár obsahoval kouzelné interpretace hitů jako “Ride the Chariot”, “Mary’s Boy Child”, “Poďme bratia do Betléma”, “Jingle Bells”, “Tichá noc”, “Búvaj dieťa krásne” a mnoho dalších.

Ve dnech 2. – 3. listopadu 2023 Ministerstvo pro místní rozvoj pořádalo již 24. celostátní konferenci o územním plánování a stavebním řádu. Konference se konala Fakultě managmentu a ekonomiky UTB.

Jednalo se o pracovní setkání zástupců státní správy, samosprávy a dalších odborníků z oblasti územního plánování a stavebního řádu.

Tématem konference byla Novela nového stavebního zákona a digitalizace.

XXXVIII. NeoDny proběhly ve dnech od 11. do 13. října 2023 na Fakultě managmentu a ekonomiky UTB.

Na organizaci této konference se podílelo i Novorozenecké oddělení Krajské nemocnice T. Bati.

Během tří dnů se představilo téměř 70 přednášejících. Zazněly zde přednášky na témata Mýty v péči o novorozence aneb jak na změnu, Anémie novorozence nebo Očkování předčasně narozených dětí.

31. ročník Konference konzervátorů-restaurátorů proběhl ve dnech od 12. do 14. září 2023 na Fakultě managmentu a ekonomiky UTB.

Za touto konferencí stojí Metodické centrum konzervace Technického muzea v Brně ve spolupráci s Komisí konzervátorů-restaurátorů Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a Univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.

Na konferenci se sešlo více než tři sta odborníků, a to hlavně konzervátorů-restaurátorů, z muzeí, galerií a knihoven, také se specialisty z oblasti péče o kulturní dědictví včetně pedagogů a studentů restaurátorských škol.

Ve dnech úterý 23. května až čtvrtek 25. května se v Univerzitním centru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně konala konference Projektový management. Organizátorem konference byla Fakulta multimediálních komunikací UTB a PM Consulting.

Na konferenci byla rozebíraná zajímavá témata jako přednáška Home x Office – future is now, kterou prezentovali Vlastimil Poláček a Martin Répal ze společnosti inzagi, s.r.o. nebo workshop Ochutnávka malovaného workshop – aneb jak zaujmout pro myšlenku, který vedla Lenka Čápová nebo přednáška Efektivita jednání, kterou provázel Filip Polok.

Ve dnech středa 17. května a ve čtvrtek 18. května se na Fakultě managementu a ekonomiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskutečnila konference MEKA 2023 – Medicína katastrof. Za organizací této konference stojí Fakulta logistiky a krizového řízení a EGO Zlín, spol. s r.o.

Záštitu nad konferencí převzali: Ministerstvo zdravotnictví SR, Ministerstvo obrany ČR, Hejtman Zlínského kraje, Primátor města Zlína a Společnost pro radiobiologii a krizové plánování.

Konference byla zaměřená na tematické okruhy, a to Řešení nových výzev v oblasti ochrany obyvatelstva, CBRN ochrana obyvatel, Řešení mimořádných událostí přírodního nebo průmyslového charakteru, Třetí rok s Covidem. Poučili jsme se?, Rizika vyplývající z konfliktu na Ukrajině a Kde se skrývají další potenciální hrozby současnosti.

Konference byla primárně určena složkám IZS, pracovníkům oddělení krizových útvarů měst a obcí, nemocnicím ČR a SR, zástupcům univerzit, hygienických stanic, armádním složkám, humanitárním organizacím, pracovníkům v oblasti sociální práce.

Ve dnech úterý 16. května a ve středu 17. května se v budově Fakulty humanitních studií Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně uskutečnila konference CSNOG 2023.

CSNOG 2023 bylo komunitní setkání zástupců poskytovatelů internetového připojení, síťových operátorů, registrátorů, síťových inženýrů a zájemců o internetové a síťové technologie.

Cílem setkání bylo především propojit odborníky z oblasti internetových sítí, umožnit vzájemnou výměnu zkušeností, diskuzi nad aktuálními internetovými tématy a sdílení řešení vedoucích k rozvoji internetových sítí v Česku a na Slovensku.

Hostování tohoto setkání CSNOG se ujali správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, český nezávislý peeringový uzel, sdružení NIX.CZ a CESNET, sdružení vysokých škol a Akademie věd České republiky.

Témata přednášek se týkaly hlavně bezpečnosti, správy a infrastruktury internetových sítí.

Proběhla například přednáška na téma Jak během 12 měsiců vybudovat anycast síť na všech kontinentech, kterou prezentoval Josef Grill z firmy Wedos nebo Things to consider with 400G over DWDM, kterou přednášel Steve Jones.

Ve dnech úterý 16. května a ve středu 17. května se v Univerzitním centru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně konala konference Elektronické služby knihoven. Organizátorem konference byla Knihovna UTB. Nad touto konferencí převzala záštitu členka Rady Zlínského kraje pro oblast kultury a školství Ing. Mgr. Zuzana Fišerová, Ph.D. Konference se konala s podporou Ministerstva kultury ČR, SKIP ČR, Cosmotron Bohemia, s. r. o., KP-SYS spol. s r. o. a Palmknihy s.r.o.

Na konferenci byla probírána témata jako Česká digitální knihovna, přístup k chráněným dokumentům a vytěžování dat pro vědecké účely, které prezentoval Ing. Martin Lhoták z Knihovna Akademie věd ČR nebo Jak žít a pracovat s umělou inteligencí? Recept nemá nikdo, přesto to musíme zvládnout, které představil Petr Koubský z Deníku N.

 

Fakulty a součásti

Zavřít