Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Nabízené předměty

Předměty na Fakultě aplikované informatiky

Úroveň nabízených kurzů

Zahraniční studenti si mohou svobodně zvolit, které kurzy absolvují – možná doporučení / omezení jsou uvedená ve sloupci Poznámka. Bakaláři mohou navštěvovat magisterské kurzy a naopak, takže ve sloupci Úroveň studia je uvedena úroveň kurzu a jeho obtížnost. Magisterské kurzy by měly být komplikovanější a požadavky mohou být vyšší.

Semestr výuky

Každý kurz má definováno, ve kterém semestru se bude vyučovat. Může to být buď v zimním nebo letním semestru. Nelze to změnit. Některé kurzy jsou nicméně nabízeny v obou semestrech.

Požadavky na kredity

Požadovaný minimální počet vybraných kreditů je 15 ECTS za akademický semestr. Maximální počet není definován, ale doporučujeme maximálně 30 kreditů ECTS.

Jazyk výuky

Jazykem výuky u níže nabízených předmětů je angličtina, pokud není uvedeno jinak.

Seznam nabízených předmětů pro mezinárodní výměnné studenty
Akademický rok 2021/2022
Kód (zkratka) předmětuNázev kurzuVyučujícíÚroveň studiaECTS kreditySemestrPoznámka
Ústav automatizece a řídící techniky (AUART)
AE3SRContinuous Controldoc. Ing. Libor Pekař, Ph.D., doc. Ing. Radek Matušů, Ph.D.Bakalářská6Oba
AE5ESEmbedded Systems with MicrocomputersIng. Jan Dolinay, Ph.D.Bakalářská5Oba
AE4PPPLC ProgrammingIng. Jan Dolinay, Ph.D.Bakalářská6Oba
AE8TBBuilding TechnologiesIng. Martin Zálešák, CSc.Magisterská4Oba
AEMBUBuildings ManagementIng. Martin Zálešák, CSc.Magisterská3Oba
AEDIRDiscrete Control Systemsdoc. Ing. Radek Matušů, Ph.D.Magisterská6Oba
AE8GIGeographic Information SystemsIng. Bc. Pavel Vařacha, Ph.D.Magisterská3Oba
AESTPHVAC systemsIng. Martin Zálešák, CSc.Magisterská6Oba
AE0MM MultimediaIng. Tomáš Sysala, Ph.D.Magisterská4Oba
AE7MVProcess Modeling in Manufacturing TechnologiesIng. Jiří Pecha, Ph.D., Juan Carlos Beltran PrietoMagisterská7Oba
AEVPI Special parts of process engineeringIng. Martin Zálešák, CSc.Magisterská7Oba
AETMP Technical Measurements in HVACIng. Martin Zálešák, CSc.Magisterská6Oba
Ústav bezpečnostního inženýrství (AUBI)
AE5AAAnalog and Digital TechnologyIng. Lubomír Macků, Ph.D., doc. Mgr. Milan Adámek, Ph.D.Bakalářská5Zimní
AE4EOElectric CircuitsIng. Lubomír Macků, Ph.D., doc. Mgr. Milan Adámek, Ph.D.Bakalářská4Letní
Ústav informatiky a umělé inteligence (AUIUI)
AE4ALAlgorithms and Data StructuresIng. Tomáš Dulík, Ph.D.Bakalářská5Oba
AE3KRCryptologydoc. Ing. Roman Šenkeřík, Ph.D., Ing. Petr ŽáčekBakalářská5Oba
AEJAVJAVA TechnologyIng. Adam ViktorinBakalářská4Oba
AE4TWWWW TechnologyIng. Radek Vala, Ph.D.Bakalářská5Oba
AE8POAdvanced ProgrammingIng. Bc. Pavel Vařacha, Ph.D.Magisterská3Oba
AE8UNArtificial Neural Networksdoc. Ing. Zuzana Komínková Oplatková, Ph.D.Magisterská4ObaAE7SU, nebo AE7SC doporučeno před AE8UN, nebo zároveň s AE8UN
AE0DAData Analysis and Intelligent ComputingIng. Adam Viktorin, doc. Ing. Roman Šenkeřík, Ph.D.Magisterská4ObaDostupné od letního semestru – únor 2022.  AE7SU doporučeno před AE0DA , nebo zároveň s AE0DA.
AE9EVEvolutionary Computation Techniquesdoc. Ing. Roman Šenkeřík, Ph.D., Ing. Michal Pluháček, Ph.D.Magisterská5ObaAE8MI doporučeno před AE9EV, nebo zároveň s AE9EV.
AE7SUMachine Learningdoc. Ing. Zuzana Komínková Oplatková, Ph.D.Magisterská4ObaAE7SU doporučeno před AE8UN, nebo zároveň s AE8UN.
AE8MIMathematical Informaticsdoc. Ing. Roman Šenkeřík, Ph.D.Magisterská5ObaAE8MI doporučeno před AE9EV, nebo zároveň s AE9EV.
AE7MSMathematical StatisticsIng. Dušan Hrabec, Ph.D.Magisterská4Oba
AE9BISecurity of Information Systemsprof. Mgr. Roman Jašek, Ph.D.Magisterská5Oba
AE7SCSoftcomputing and Dataminingdoc. Ing. Zuzana Komínková Oplatková, Ph.D. , doc. Ing. Roman Šenkeřík, Ph.D.Magisterská4ObaNelze studovat zároveň s AE7SU a AE0DA.  AE7SC doporučeno před AE8UN, nebo zároveň s AE8UN.
Ústav matematiky (AUM)
AE7OPOptimisationprof. Ing. Roman Prokop, CSc.Magisterská5Oba
AE3M2Mathematics IIRNDr. Martin Fajkus, Ph.D.Bakalářská6Zimní
AE3VKSelected Chapters in MathematicsMgr. Jana Řezníčková, Ph.D.Bakalářská6Zimní
AE1MSSeminar of MathematicsRNDr. Martin Fajkus, Ph.D.Bakalářská6Zimní
AE2ASMathematical AnalysisRNDr. Martin Fajkus, Ph.D.Bakalářská5Letní
AE2M1Mathematics IMgr. Jana Řezníčková, Ph.D.Bakalářská6Letní
Ústav komunikačních a počítačových systémů (AUPKS)
AE2AEComputer Hardware Architecturedoc. Ing. Martin Sysel, Ph.D.Bakalářská5Oba
AE2OPObject-oriented Programming and Design PatternsIng. Erik Král, Ph.D., Luis Antonio Beltran PrietoBakalářská4Oba
AE3OSOperating Systemsdoc. Ing. Martin Sysel, Ph.D.Bakalářská5Oba
AE1AMThe Analysis and Modelling of Software Systemsdoc. Ing. Radek Šilhavý, Ph.D.Bakalářská4ObaNelze studovat zároveň s AE7SI.
AE7SISoftware Engineeringdoc. Ing. Radek Šilhavý, Ph.D.Magisterská4ObaNelze studovat zároveň s AE1AM.
AE1DSDatabase systemsdoc. Ing. Zdenka Prokopová, CSc., doc. Ing. Petr Šilhavý, Ph.D.Bakalářská5Zimní
AE2SDData Transfer and Storage Systemsdoc. Ing. Zdenka Prokopová, CSc., doc. Ing. Petr Šilhavý, Ph.D.Bakalářská4Letní
Ústav řízení procesů (AURP)
AE4PSComputer Networksdoc. Ing. Jiří Vojtěšek, Ph.D., Ing. Jiří Korbel, Ph.D.Bakalářská4Oba