Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Otevřít navigaci

Základní informace pro studenty

Životní náklady

Životní náklady v České republice jsou nižší než ve starých členských zemích Evropské unie. K pokrytí základních výdajů na stravu, ubytování a dopravu potřebuje student cca 5.000,-Kč – 6.000,-Kč na měsíc. Samozřejmě tato částka závisí na individuálních potřebách, nárocích a životní úrovni každého jedince.

Největší výdaje jsou spojené s bydlením, ubytování pro studenty na kolejích se pohybuje v rozmezí 2.500,-Kč až 3.000,-Kč měsíčně. Výdaje za pronájem bytu ve Zlíně se pohybují od 5.000,-Kč.

Studenti se mohou stravovat také v jiných zařízeních než v menze, záleží na jejich finančních možnostech, v okolí univerzitních objektů je spoustu restaurací, bufetů a rychlých občerstvení. Cena jídla v restauraci se pohybuje v rozmezí 75,-Kč – 150,-Kč.

V centru města Zlína se také nachází několik supermarketů (Kaufland, Tesco, Billa, Lidl) a řada obchodů s oblečením, obuví, drogérie, knihkupectví, papírnictví aj.

Všechny objekty UTB ve Zlíně jsou v docházkové vzdálenosti, případně v rámci městské hromadné dopravy. Ceny jízdného (zlevněných časových kuponů) pro studenty do 26 let se pohybují kolem 190,-Kč měsíčně.

Kulturní nabídka Zlína je pestrá: divadla, filharmonie, knihovny, galerie, muzea, v okrajové části se nachází hrad Malenovice a nedaleko leží zřícenina hradu Lukov. Každoročně se zde konají festivaly vážné a folklorní hudby, divadelní festival a jiné kulturní akce, z nichž nejznámější je Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Ve Zlíně je také zoologická zahrada.

Ve Zlíně se nachází fotbalový, zimní a atletický stadion, krytý bazén, koupaliště, turistické a cykloturistické stezky a další menší sportoviště. V zimním období je v provozu lyžařský svah v  centru města. Ve Zlíně a okolí se každoročně v srpnu jezdí motoristický závod Barum Rallye.

Fakulty a součásti

Zavřít