Sportovní a rekreační zařízení

UTB ve Zlíně má svůj vysokoškolský sportovní klub VŠSK Univerzita Zlín, který sdružuje v současné době 14 aktivních oddílů s celkovým počtem 958 členů. Zahrnuje studenty a zaměstnance všech šesti fakult a také hostující členy. Sportovní činnost v jednotlivých oddílech závisí na dobrovolné aktivitě členů, která se stává nejen doplňkem povinné TV, ale působí velmi úspěšně i v oblasti výkonnostního sportu.

Ve Zlíně se nachází fotbalový, zimní a atletický stadion, krytý bazén, koupaliště, turistické a cykloturistické stezky a další menší sportoviště. V zimním období je v provozu lyžařský svah v centru města. Ve Zlíně a okolí se každoročně v srpnu jezdí motoristický závod Barum Rallye.


Volný čas a kultura

Kulturní nabídka Zlína je pestrá: divadla, filharmonie, knihovny, galerie, muzea, v okrajové části se nachází hrad Malenovice a nedaleko zřícenina hradu Lukov. Každoročně se zde konají festivaly vážné a folklórní hudby, divadelní festival a jiné kulturní akce. Nejznámější akcí je Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. Ve Zlíně je také zoologická zahrada.


Odkazy na zajímavé kulturní a volnočasové nabídky:
http://www.studenta.cz/ - Lifestylový portál pro studenty v ČR
Kultura, sport a volný čas na oficiálních stránkách města
http://www.inzlin.info/ - Průvodce volným časem ve Zlíně
http://www.divadlo.zlin.cz – Městské divadlo Zlín
http://www.malascenazlin.cz – Divadelní soubor Malá Scéna
http://gacinema.cz – Velké kino, Kino Květen, multikino Golden Apple Cinema, a.s.
http://www.filharmonie-zlin.cz- Filharmonie Bohuslava Martinů
Kluby - www.music-land.cz, www.sopa.cz, http://www.mastersofrockcafe.cz/cz/o-klubu/, http://bandzone.cz/klub/utetoura, http://www.loftclub.cz/, http://www.bambooclub.cz/, http://www.star-club.cz/, http://www.blok12.cz/